Drie uurtjes in de auto en je bent al in Keulen: winkelstad bij uitstek. Maar voor kinderen is het ook een geweldig leuke stad. Wil je weten wat er te doen is voor kinderen? Lees verder.
Lees verder onder de advertentie
Keulen is de vierde grootste stad van Duitsland en ligt aan de Rijn in Noordrijn-Westfalen. Vanuit de Randstad is het minder dan drie uur rijden en pak je de trein, dan ben je vanuit Amsterdam en Schiphol met een rechtstreekse verbinding nog sneller in de stad. Vanuit het Centraal Station loop je zo het centrum in.
Lees verder onder de advertentie
Winkelen
Om te beginnen is Keulen één van de Duitse steden waar je uren kunt shoppen. Beroemde winkelstraten zijn de Hohe Strasse (tip voor kinderen: de grote LEGO winkel) en de Schildergasse waar je de internationale ketens vindt. Ook het grote warenhuis Galeria Kaufhof zit hier, met een enorme speelgoedafdeling.
Lees verder onder de advertentie
Voor exclusieve merken ga je naar de Mittelstrasse, vlakbij de Neumarkt. Wie juist koopjes wil scoren kan terecht in de wijk Ehrenfeld aan de rand van de binnenstad.
Ben je in december in Keulen? Dan is de stad prachtig versierd in kerstsfeer en is het heerlijk struinen op de vele kerstmarkten. Voor kinderen zijn op veel markten draaimolens en worden er verschillende activiteiten georganiseerd.
Hoe maak je van een cacaoboon een lekkere reep chocola? En wie bracht de cacaobonen voor het eerst naar Europa? Je leert het allemaal in het Chocolademuseum in Keulen, één van de bekendste musea van heel Duitsland. Leuk voor kinderen is de enorme chocoladefontein en je kunt natuurlijk de lekkerste chocoladesmaken proeven en kopen in de shop.
Lees verder onder de advertentie
Dierentuin
Apen, olifanten, nijlpaarden, leeuwen: je vindt ze allemaal in de Kölner Zoo. De dierentuin ligt aan de noordkant van de stad en is het hele jaar door open. Behalve een rondje maken langs alle verblijven, kun je ook voershows bekijken en (gratis) met een begeleider op pad die je meer info geeft over de dieren.
Lees verder onder de advertentie
Kabelbaan
Uitgekeken in de dierentuin? Dan stap je bij de ingang aan boord van de Seilbahn: de kabelbaan van de stad. Tussen april en oktober neemt die je in zes minuten mee de Rijn over. Een leuk ritje waarbij je een mooi uitzicht hebt over de stad en de schepen onder je.
Aan de noordkant van de stad vind je dit enorme waterpark met glijbanen, whirlpools en sauna’s. Ook kun je er handig een hapje eten in het restaurant. Een fijn uitje als het tijdens je weekendje Keulen wat minder weer is.
Phantasialand
Iets ten zuiden van Keulen vind je Phantasialand, een attractiepark met veertig verschillende attracties en shows. De attracties zijn onderverdeeld in zes themagebieden: Fantasy, Berlin, Deep in Africa, China Town, Mexico en Mystery. Ook aan de jongste gasten is gedacht, want er lopen ballonartiesten rond in het park en kinderen kunnen gratis worden geschminkt.
Presentatrice Renate Verbaan-Gerschtanowitz (46) brak in 2004 door, nadat ze tijdens de TMF Awards door de kijkers werd verkozen tot nieuwe vj van de populaire muziekzender. Samen met presentator Winston Gerschtanowitz vormt ze al meer dan twintig jaar een stel en hebben ze twee zoons.
Begin jaren 2000 maakt Nederland kennis met Tooske Ragas (51) als presentatrice van Idols. Niet veel later vindt ze de liefde bij zanger Bastiaan Ragas, wordt ze bonusmoeder en krijgt ze drie dochters. Maar naast alle hoogtepunten maakt ze ook ingrijpende momenten mee.
Toen Kimberly (5) thuiskwam met een uitnodiging voor een kinderfeestje, was ze door het dolle heen. Samantha (35) vond het vooral leuk voor haar dochter en dacht dat ze haar met een gerust hart kon laten gaan. Tot Kimberly enthousiast vertelde wat er die dag op de planning stond. Ineens wist Samantha niet meer zo […]
Rafael van der Vaart kreeg tijdens een podcastinterview onverwacht een wel heel bekende stem te horen. Zijn ex-vrouw Sylvie Meis had een persoonlijke vraag voor hem ingestuurd over hun zoon Damián. Zijn antwoord laat zien waar zijn prioriteiten tegenwoordig liggen.
Jody Bernal (45) werd in de zeroes beroemd met zijn zomerhit Que si que no. Hij groeide uit tot hét popidool van Nederland en stond bovenaan de hitlijsten. Inmiddels is Jody een succesvol dj en vader van twee dochters: Olivia en Poppy June. Wij spraken hem.
De twaalfjarige zoon van Marije (42) wilde graag zijn eigen geld verdienen met een krantenwijk. Omdat hij daar nog te jong voor was, kwam zijn salaris binnen op de rekening van zijn zus Merel (15). Dat ging maandenlang goed, dachten ze.