Een paar uur rijden en je bent in één van de leukste steden van Duitsland: Hamburg. Ook voor kinderen is er een hoop te zien en te doen. Wat zoal? Wij helpen je op weg.
Lees verder onder de advertentie
Hamburg ligt in het noorden van Duitsland en is makkelijk aan te rijden in ongeveer vier uur. Maar je kunt natuurlijk ook met de trein – je bent dan een uurtje langer onderweg, maar het is wel zo relaxed en je hoeft je auto niet een paar dagen duur te stallen in de stad. Bovendien is het openbaar vervoer in Hamburg prima geregeld. Tip: koop met kinderen de Hamburgcard, zodat je gratis met de bus en trein reist en aantrekkelijke kortingen krijgt op bezienswaardigheden.
Lees verder onder de advertentie
Wat je met kinderen in elk geval niet mag missen in Hamburg, zetten we hier voor je op een rij:
Haven
Hamburg heeft de grootste haven van heel Duitsland en het is na Rotterdam en Antwerpen zelfs de grootste van Europa. Bekijk de cruise- en containerschepen van dichtbij vanaf een rondvaartboot of struin op zondagochtend door de Fischmarkt voor een lekker visje.
Lees verder onder de advertentie
Miniatur Wonderland
Is je kind gek op treinen? Dan moet je hier naartoe. Miniatur Wonderland is gevestigd in één van de pakhuizen in de leuke wijk Speicherstadt en met dertien kilometer aan rails vind je er het grootste modelspoor ter wereld. De treinen rijden door allerlei landen en zodra de lichten worden gedimd, zie je het landschap en de treinen prachtig in het donker.
Drie keer per jaar staat in Hamburg een enorme kermis die maar liefst vier weken duurt: in de lente, zomer en winter. Dit jaar vindt de zomerkermis plaats van 26 juli tot 25 augustus en de wintereditie van 8 november tot 8 december 2019.
Lees verder onder de advertentie
Wat je er zoal kunt doen? Nou, werkelijk van alles: maak een ritje in een draaimolen, geniet van achtbanen of stap aan boord van het reuzenrad. Natuurlijk ontbreken ook kraampjes met de lekkerste hapjes niet. Oh, en extra fijn: de entree is gratis.
Chocoversum
Zoetekauwen zijn gewaarschuwd: als je het Chocoversum bezoekt, wil je er niet meer weg. In dit chocolademuseum leer je tijdens een rondleiding alles over chocola en kun je bij een workshop ook zelf leren hoe je een eigen reep maakt. Maar er is natuurlijk ook een winkel waar je helemaal los kunt gaan, want ze hebben er werkelijk alles in chocola: van pesto tot barbecue-saus.
Lees verder onder de advertentie
Dierentuin
Olifanten, leeuwen, ijsberen, apen, struisvogels en tijgers: in dierenpark Hagenbeck staat je kind oog in oog met de meest indrukwekkende dieren. Ook worden er regelmatig leuke activiteiten georganiseerd. Zo kan je een concert bijwonen in het park en kunnen kinderen helpen om de bedreigde diersoorten in de oceanen te ‘redden’ bij het Tropisch Aquarium.
Als werk onverwacht roet in het ouderschap gooit, moet je soms creatief zijn. Zo ook Carolien, die last-minute een oppas moest regelen voor haar dochter Saartje. Haar vriendin Melia bood hulp aan — met als resultaat een middag die niemand snel zou vergeten.
We kennen haar allemaal. Die ene moeder die haar halve inboedel inpakt alsof ze op wereldreis gaat in plaats van een weekje vakantie naar de camping in Frankrijk.
Bernike (29) is getrouwd met Ruben (31) en moeder van een dochter (0). In haar columns schrijft ze scherp, geestig en met zelfspot over de realiteit van het jonge ouderschap – waarbij ze oog heeft voor het absurde in het alledaagse.
De zomervakantie: zes weken vol quality time, ijsjes, knutselprojecten en gezellige uitjes. In theorie. En voor sommige moeders pakt het ook vast zo uit…