Kinderen verzinnen de gekste smoesjes als ze geen zin hebben in school. Ziek zijn is daar natuurlijk de go to smoes van. Maar ja, wat als je moeder daar niet zomaar intrapt? Dan moet je maatregelen treffen.
Lees verder onder de advertentie
Susan, getrouwd met Rien, moeder van Luca (8) en Morris (7): “Mijn zoons zijn geen fan van school. Daarin zijn ze niet de enigen, natuurlijk. Maar inmiddels lopen de ‘ik kan niet naar school want’ smoezen hier in huis nogal uit de hand.
Acteerkunsten
Soms is het ronduit grappig, lachen we erom en sturen we ze daarna uiteraard alsnog naar school. Deze ochtend was Luca er wel héél in gedreven om niet naar school te hoeven gaan. Hij deed alsof hij ziek was. Zelf vond hij het schijnbaar zeer geloofwaardig, hij heeft een hogere dunk van zijn eigen acteerkunsten dan ik.
Lees verder onder de advertentie
Meestal geven ze het na een tijdje wel op, maar dit keer bleef hij volhouden. Er kwamen steeds meer kwalen bij, van hoofdpijn tot buikpijn tot oorpijn, een verstopte neus, noem het allemaal maar op. Als laatste strohalm klampte hij zich vast aan koorts. Ineens had hij ook koorts.
‘Hier, heb je een thermometer’, zei ik. ‘Ik ga even aankleden.’ Ik had hem de rectale thermometer gegeven, wetende dat hij dat afschuwelijk vindt en hem niet zou gaan gebruiken. Tot ik werd teruggeroepen: ‘Mam, kijk! Ik heb zestig graden koorts’, riep Luca. Wat? Dat is wel echt uitzonderlijk hoog. Gevalletje ongeloofwaardig hoog, zeg maar.
Lees verder onder de advertentie
De lol eraf
Met een onderdrukte grijns kwam ik zijn kamer weer in. Mijn blik viel op het lampje op zijn nachtkastje. Zo’n oud lampje wat flink heet kan worden als het lang aan staat. Een plus een is twee. ‘Jéétje, dat is echt wel heel hoge koorts!’ riep ik uit. ‘Ik denk dat ik de ambulance moet bellen, want je bent nu echt wel héél ernstig ziek. Ik denk dat je misschien zelfs wel geopereerd moet worden.’ De triomfantelijke grijns verdween van zijn gezichtje. Nu was de lol er wel af.
Lees verder onder de advertentie
Even later ging hij dus toch maar gewoon naar school, nadat hij me had verzekerd dat hij het toch echt wel even kon proberen en hij niet direct naar het ziekenhuis hoefde.”
Ook slapen hebben kinderen regelmatig geen zin in, waardoor ze met de gekste smoesje op de proppen komen. Je leest ze hier.
Achter iedere moeder schuilt óók gewoon een vrouw. In Rollebollen delen moeders hun meest persoonlijke verhalen over seks, verlangen, liefde en alles wat zich afspeelt als de slaapkamerdeur dichtgaat. Deze week Karin, die er door een ontzettend ongemakkelijke situatie achter kwamen dat de wandjes van de hotelkamer wel erg dun bleken.
Wat komt erin? Wat gaat eruit? En blijft er nog iets over? In Banksaldo delen ouders hun maandelijkse inkomsten en uitgaven. Want laten we eerlijk zijn: zijn we niet allemaal een beetje benieuwd hoe anderen het doen? Deze week het banksaldo van Noor (34), samen met Jens (36), moeder van Liv (4) en Sam (1,5).
Voor ouders is het zo’n moment waarop je hart een klein sprongetje maakt én je je afvraagt waar de tijd gebleven is. Ook bij de familie Cudogham uit Een huis vol is het zover: Twiggy laat de basisschool achter zich en begint aan een heel nieuw avontuur op de middelbare school.
Soms pakken bepaalde keuzes bijzonder ongunstig uit. Bij Sandra pakte een ritje naar het tuincentrum wel érg duur uit, nadat ze een boete kreeg van bijna 300 euro.
Even opletten als je de afgelopen maanden in Frankrijk condooms hebt gekocht. Zo’n 300.000 exemplaren zijn mogelijk niet veilig en worden teruggeroepen.
Een halve Kinder Bueno in een broodtrommel: onschuldig tussendoortje of vragen om gedoe? In de schoolapp van Amy ontstond er een flinke discussie over wat kinderen wel en niet mee naar school zouden mogen krijgen.