Kamperen: je levert hoe dan ook wat luxe in. Maar dít gaat Marina niet opgeven. In de toch al overvolle auto moet en zal ook nog dit gevaarte mee.
Lees verder onder de advertentie
Marina (36), getrouwd met Jelmer (36), moeder van Aurelie (3) en Annalize (0): “Ja, ja, ik weet dat het absurd is. Ik word er ook echt om uitgelachen, zowel door mijn vriendinnen als door mijn familie. Maar ik kan gewoon niet zonder. De strijkplank móét mee op vakantie.
Geen dag zonder strijkplank
Ja, m’n strijkplank. Ik strijk het liefst echt alles, maar daar heb ik sinds Annalize er is geen tijd meer voor. Maar mijn man draagt altijd overhemden – ja, ook op vakantie – en dat kan natuurlijk echt niet ongestreken. Ook de kleertjes van mijn meiden vind ik slordig staan met kreuken erin. Dus die strijk ik ook altijd. En spijkerbroeken vallen nu eenmaal mooier als je ze even strijkt. Op een gegeven moment streek ik zelfs het ondergoed, maar daar gaat echt te veel tijd in zitten.
Lees verder onder de advertentie
Het is niet een gewone strijkplank natuurlijk, die past niet in de auto. Jelmer ziet me aankomen. Al is hij trouwens evengoed blij dat de strijkplank mee gaat en strijkt hij braaf zijn eigen overhemden als ik geen zin heb. We hebben er speciaal een kleinere variant voor aangeschaft, die je op tafel kunt zetten. De strijkbout neemt niet zo veel ruimte in.
De meisjes knoeien nog veel en maken hun kleren dus ook geregeld vies. Ik heb niet voor veertien dagen outfits voor allebei, dus we nemen het wasmiddel mee en wassen dan op de camping een paar keer. Maar daardoor moet de strijkplank dus ook mee, want de net gewassen kleertjes moeten natuurlijk weer keurig gestreken worden.
Lees verder onder de advertentie
Ja, verklaar me voor gek. Je bent niet de enige. Ik kan er zelf ook wel om lachen, ik snap best dat anderen hier niet aan moeten denken. Maar we lopen er in ieder geval wel allemaal netjes bij op de camping.”
Yoni houdt helemaal niet van kamperen. Toen ze ’s nachts ook nog eens iets harigs voelde, krijste ze de hele camping wakker. Je leest het hier.
In verband met privacy zijn de namen gefingeerd. De echte namen zijn bij de redactie bekend.Ook je verhaal (anoniem) doen? Stuur een mailtje naar redactie@kekmama.nl
Anouk is trotse echtgenote van Erwin en mama van vier meiden: Aurélie (11), Emeline (10), Vieve (8) en Lilou (5). In hun levendige huishouden is het soms één en al chaos, maar liefde, gelach en spontane dansfeestjes voeren steevast de boventoon. Anouk deelt vol enthousiasme haar avonturen in het ouderschap.
Nog vóór je kind de deur uit stapt, is de emotionele “basislijn” voor de dag vaak al bepaald. Niet door een strak schema of een perfect afgevinkte routine, maar door iets anders: hoe veilig en verbonden je kind zich bij jou voelt.
Bianca (31) is communicatieadviseur en woont samen met partner Pascal (35) en zoon Floris (2). Met zijn drieën vormen zij een levendig gezin waar zelden iemand stil zit óf zijn mond houdt. In haar eerlijke en herkenbare columns schrijft Bianca over hun gezellige en drukke leven, met alle chaos en liefde die daarbij hoort.
Iedere moeder heeft haar momentjes. Maar sommige blunders zijn té erg – of te hilarisch – om voor jezelf te houden. In de rubriek ‘Opgebiecht’ delen vrouwen hun grootste geheimen en gênantste momenten. Deze week Romy* tijdens het optuigen van de kerstboom.
Over seks praten we liever niet op het schoolplein, maar zelfs binnen een jarenlang huwelijk blijft het vaak een taboe. Terwijl het, volgens relatietherapeuten, juist enorm veel zegt over de gezondheid van een relatie.