Je ligt elke maand krom om wat spaargeld opzij te zetten voor je kinderen, blijkt je vriend die centjes op te maken aan pokeren.
Lees verder onder de advertentie
Luna, samen met ‘noem hem maar Henkie, Gekkie Henkie’, moeder van een zoon (2): “Ik zweer je: ik dacht eerst nog dat hij een grap maakte. Mijn vriend kwam op een zondagmiddag de woonkamer binnenlopen met een gezicht alsof hij net persoonlijk de eurojackpot had verloren. Wat achteraf dus ook een beetje zo bleek te zijn.
Lees verder onder de advertentie
‘Lieverd… ik moet je iets vertellen.’ Nou, zodra een man een gesprek opent met ‘ik moet je iets vertellen’, weet je eigenlijk al genoeg. Dat zijn nooit zinnen als: ‘Ik heb de badkamer eindelijk gekit’ of ‘Ik heb eindelijk de schuur opgeruimd.’ Hij ging zitten, wreef overdreven vaak over z’n gezicht en zei toen: ‘Ik heb wat geld van de kinderrekening gebruikt.’
Pardon? Ik dacht eerst nog: oké, misschien had hij per ongeluk de verkeerde rekening gebruikt voor de boodschappen. Kan gebeuren. Niet dat je van een spaarrekening kan betalen, maar goed. Dat besefte ik even niet. En toen kwam deel twee van de bekentenis. ‘Voor poker.’
Online pokeren
Ik heb hem denk ik tien seconden alleen maar aangekeken alsof mijn ziel tijdelijk mijn lichaam had verlaten. De kinderrekening. Van ons kind. Waar ik iedere maand braaf geld op stort zodat hij later kan studeren, rijlessen kan betalen of desnoods zijn therapie kunnen bekostigen nadat hij met ons is opgegroeid. En hij had dat geld dus vergokt.
Lees verder onder de advertentie
‘Aan online poker?’ vroeg ik nog, alsof de specificatie verschil maakte. Dat deed het niet. Maar dan was hij in ieder geval niet óók nog stiekem naar een casino gegaan, zonder dat ik het door had ofzo. Blijkbaar begon het met “een klein bedrag”. Mannentaal voor: het begin van het einde. Eerst vijftig euro. Toen “even terugwinnen wat verloren was”. En voor hij het wist had hij honderden euro’s van de spaarrekening gehaald.
Hij dacht dus oprecht dat hij het zou terugwinnen. Alsof hij in een Netflixfilm leefde waarin hij op het laatste moment ineens professioneel pokergenie blijkt te zijn. Dat moment kwam niet. En nu was de rekening bijna leeg en besefte hij dat ik er hoe dan ook achter zou komen. Ik opende de bankapp en keek. Allemaal afschrijvingen naar iets met “PokerStars”. Meer dan duizend euro had hij uitgegeven.
Lees verder onder de advertentie
Hij bleef ondertussen maar zeggen dat hij het had willen oplossen. Zich schaamde. Dat hij echt dacht dat hij ging winnen. Mannen zijn echt fascinerende wezens. Ze verliezen letterlijk geld met gokken en denken tóch dat nóg meer gokken de oplossing is. Hoe dan?
Het ironische is dat hij normaal altijd degene is die roept dat ík teveel geld uitgeef aan “onnodige dingen”. Zoals kinderkleding. Of eten. Maar ondertussen zat hij blijkbaar midden in de nacht all-in te gaan met het geld van ons kind alsof hij een een of andere pokerlegende was. Nou, geloof mij: nooit meer zal hij pokeren.
Lees verder onder de advertentie
Op het moment zelf ben ik ontploft. Ik ben nog nooit zo boos geweest. Hoe haalde hij het in z’n hoofd?! Inmiddels lachen we er nu een héél klein beetje om. Nou ja, ik lach. Hij niet echt, want hij weet dat hij dit de rest van zijn leven gaat horen. Iedere keer als hij nu iets koopt, vraag ik: ‘Van je eigen rekening toch? Niet van het geld van je zoon?’ Want dat verdient hij. En reken maar dat hij degene is die zijn dertiende maand volledig mag storten op de rekening van zijn zoon. Die overigens natuurlijk geen flauw idee heeft van het bestaan van die rekening en dat dit is voorgevallen.”
Saskia en Taco hebben ook de spaarrekeningen van hun kinderen geplunderd, maar niet voor poker. Ze hadden het prima voor elkaar. Tot Taco zijn baan verloor, de schulden zich opstapelden en alleen de spaarrekeningen van de kinderen nog een uitweg boden. Je leest het hier.
Zo zit het met de centen bij andere gezinnen. Wat komt erin? Wat gaat eruit? En blijft er nog iets over? In Banksaldo delen ouders hun maandelijkse inkomsten en uitgaven. Want laten we eerlijk zijn: we zijn toch allemaal een beetje benieuwd hoe anderen het doen? Deze week het banksaldo van Romée en Johnny.
Zo zit het met de centen bij andere gezinnen. Wat komt erin? Wat gaat eruit? En blijft er nog iets over? In Banksaldo delen ouders hun maandelijkse inkomsten en uitgaven. Want laten we eerlijk zijn: zijn we niet allemaal een beetje benieuwd hoe anderen het doen? Deze week het banksaldo van Linda.
Zo zit het met de centen bij andere gezinnen. Wat komt erin? Wat gaat eruit? En blijft er nog iets over? In Banksaldo delen ouders hun maandelijkse inkomsten en uitgaven. Want laten we eerlijk zijn: zijn we niet allemaal een beetje benieuwd hoe anderen het doen? Deze week het banksaldo van Naomi.
Iedere week delen we op Kek Mama een dilemma van onze lezers. Deze week deelt Lynn (39) haar dilemma. Haar 6-jarige zoon wil graag naar de kermis, maar zij vraagt zich af of ze hem daar eigenlijk wel geld voor moet geven.
Voor veel vrouwen is een zwangerschap een periode vol blijdschap, spanning en verwachting. Maar voor Jennifer Hoffman kwam daar ook iets anders bij kijken: het gevoel dat ze zich moest verantwoorden voor haar leeftijd.