Blogger Rebecca Henninger kon haar geluk niet op toen ze de mogelijkheid kreeg om thuis te gaan werken. ‘Handig voor de kinderen’, dacht ze. Maar nu ze een paar jaar eigen baas is, denkt ze daar wel anders over.
Lees verder onder de advertentie
‘De afgelopen jaren waren een achtbaan’, schrijft ze op Scary Mommy.
Schuldig
‘Al die belastingaanslagen en het onzekere salaris hebben voor veel slapeloze nachten gezorgd.’ Om over dat schuldgevoel tegenover haar kinderen nog maar te zwijgen. ‘Ik voel me zo vaak schuldig over dingen die ik mis. Over de momenten dat ik tegen mijn kinderen schreeuw of ze negeer als ik een deadline heb en nieuwe mails binnenkrijg. Zo vaak heb ik bij mijn partner gehuild omdat ik in het weekend moest werken. Want ja, niemand betaalt je vakantie als je zelfstandige bent.’
Het lijkt misschien makkelijk, thuiswerkmoeder zijn, maar Rebecca is af en toe best jaloers op vrienden met een 9 tot 5-baan. ‘Natuurlijk ben ik blij met de flexibiliteit, maar zij bouwen pensioen op, kunnen genieten van lange vakanties en zetten hun out-of-office wél aan.’
Lees verder onder de advertentie
Dankbaar
Toch vindt de blogger het belangrijk om dankbaar te blijven met wat je hebt: iedere moeder heeft immers last van datzelfde schuldgevoel. ‘Of je nu die werkende moeder bent met make-up en hakken, of die moeder in een yogabroek: we doen allemaal ons best. We zijn goed genoeg.’
Je zegt “nee”, zij horen “misschien”. Jij dacht dat jij de ouder was, maar sinds deze kleine in je leven is, lijkt het alsof jíj bij hém op tijd naar bed moet. Herkenbaar? Dan heb je misschien een kind met een van deze sterrenbeelden – geboren bazen met een flinke wil.
Nu de meivakantie achter de rug is, gaat het snel: nog maar twee maanden en dan begint de zomervakantie. Gaan jullie dit jaar voor weekje zon, zee en strand in Spanje of met de auto naar Zeeland? De eerste vraag die opborrelt bij het zoeken naar een vakantie is vaak: wat mag het kosten?
Heather (33) is redacteur bij Kek Mama en moeder van een zoontje (4,5) en dochter (1,5). Haar columns zijn een mix van herkenbare momenten, hilarische situaties en kleine overwinningen in het moederschap.
Anouk (35) is samen met met Laurens (37) en moeder van Cato (6) en Emma (4). Haar schoonouders nemen haar dochters bijna elke maand naar een theatervoorstelling of pretpark, terwijl haar eigen ouders het geld hier niet voor hebben. Moet ze ingrijpen om scheve gezichten te voorkomen?
Elsemieke (31) is samen met T (32), moeder van twee zoontjes (4 en 1,5) en redacteur bij Kek Mama. Chaotisch, chronisch moe en heeft een brein met 46 tabbladen tegelijkertijd open. Probeert rust in de chaos te vinden, maar met drie mannen in huis is die rust ver te zoeken.
Je denkt misschien dat een relatie zomaar eindigt, maar het tegendeel is waar. Onderzoekers ontdekten dat het einde meestal al jaren van tevoren zichtbaar is – in twee duidelijke fases.