Op haar blog geeft Erin Hanson het toe: haar kinderen zijn niet haar alles. ‘Mijn wereld is zoveel meer dan hun moeder zijn.’
Lees verder onder de advertentie
Carrière
Natuurlijk: Erin is dol op haar kinderen. Ze heeft er vier en houdt zielsveel van ze. Maar ze hecht ook heel veel waarde aan haar baan. ‘Ik heb een carrière die belangrijk is en waar ik van geniet. Ik ga graag het huis uit en heb goed contact met mijn collega’s’, zegt ze.
Had ze niet gewerkt, dan was het een stuk makkelijker geweest, geeft ze toe. ‘Dan hadden mijn man en ik geen ruzie over wiens beurt het is om thuis te blijven als één van de kinderen ziek is. Of wie eerder van z’n werk gaat om er eentje naar de tandarts te brengen.’
Toch blijft het een kwestie van goed plannen, want Erin is niet van plan huismoeder te worden. ‘Ik ben niet bereid om voor mijn kinderen mijn baan op te geven. Ik ben niet zo’n moeder die graag met haar kinderen speelt. Ik zie ze graag met elkaar spelen – sterker nog, dat is de reden dat we eigenlijk meer dan één kind hebben genomen: zodat ze elkaar hebben.’
Lees verder onder de advertentie
Leerzaam
Erin stuurt haar kinderen regelmatig naar buiten met wat speelgoed, zodat zij wat tijd voor zichzelf heeft. ‘Begrijp me niet verkeerd: ik zou voor ze sterven, ik koester ze. Maar ik heb ook m’n eigen leven. En het is voor de kinderen goed om te leren dat ze belangrijk en geliefd zijn, maar dat mijn bestaan niet draait om het entertainen van mijn gezin. Ze moeten leren dat papa en mama ook behoeften hebben.’
Lara Temme is tekstschrijver en woont samen met haar zoon (9) en dochter (11) in Brabant. Thuis wordt er veel gelachen, geknuffeld, gehuppeld en gezongen. Wel vals, maar daar heeft het gezin zelf weinig last van. Evenals de altijd rommelige zolder.
Is je kind ineens sneller boos, extra aanhankelijk of staat hij of zij ’s nachts weer naast je bed? Dan kan het zijn dat je kind behoefte heeft aan meer aandacht en verbinding.
We willen allemaal dat onze kids later met warme gevoelens terugdenken aan de feestdagen. Niet alleen aan dat ene speelgoedje dat na drie weken onder het bed lag. Dit maakt jouw kind dan ook gelukkiger dan kerstcadeaus, zegt onderzoek.
Spoiler: alleen zijn is niet hetzelfde als eenzaam zijn. En katten zijn geen dreigement. Wat is er gezelliger dan een kat op schoot en een wijntje in de hand?
We vlogen het afgelopen jaar van de ene zwangerschapsaankondiging naar de andere. Hoog tijd om al het babynieuws op een rijtje te zetten: deze bekende Nederlanders verwachten een baby in 2026.