Een halve Kinder Bueno in een broodtrommel: onschuldig tussendoortje of vragen om gedoe? In de schoolapp van Amy ontstond er een flinke discussie over wat kinderen wel en niet mee naar school zouden mogen krijgen.
Lees verder onder de advertentie
Amy: “Op een middag kreeg ik een berichtje in de klassenapp van school over de broodtrommels. Een moeder stelde voor om met alle ouders gezamenlijke regels te maken over wat we onze kinderen meegeven. Volgens haar zou dat duidelijkheid geven en voorkomen dat kinderen elkaar jaloers maken. Haar dochter was namelijk huilend thuisgekomen.
Lees verder onder de advertentie
Iets lekkers
Ik snapte haar punt ergens wel, maar tegelijkertijd dacht ik: waar hebben we het over? De school heeft namelijk helemaal geen regels voor de broodtrommel. Je mag je kind meegeven wat je zelf wilt. En dat is precies wat ik doe.
Mijn dochter krijgt op vrijdag altijd iets lekkers mee. Soms is dat een koekje, soms een klein chocolaatje en soms een snoepje. Ik zie daar geen probleem in. Ze eet de rest van de week gewoon haar boterhammen en fruit en ik vind het gezellig om op vrijdag iets extra’s in haar trommel te stoppen.
Gezamelijke regels
In de groepsapp vroeg een andere moeder waarom er behoefte was aan gezamenlijke regels. Daarop kwam het antwoord dat de aanleiding eigenlijk iets heel specifieks was. Haar dochter had gezien dat een ander kind een Kinder Bueno mee naar school had gekregen en wilde dat nu ook.
Dat zat de moeder dwars. Ze vond het niet verantwoord om haar kind zoiets mee te geven en vond het lastig dat haar dochter nu zag dat een ander kind het wel kreeg. Ze zei dat kinderen daardoor jaloers op elkaar worden gemaakt. Ze wilde daarom graag dat we als ouders afspraken zouden maken over wat wel en niet in de broodtrommel mocht.
Ik hoefde niet lang na te denken over wie ze bedoelde. Mijn dochter had inderdaad een halve Kinder Bueno meegekregen.
Eerlijk gezegd vond ik het nogal bijzonder. Ik snap best dat niet iedere ouder dezelfde keuzes maakt. De een geeft alleen fruit mee, de ander een boterham met kaas en weer een ander doet er op vrijdag een klein snoepje bij. Prima toch? Ik zou het juist gek vinden als we elkaar als ouders zouden gaan voorschrijven wat er in de broodtrommel van onze kinderen mag.
Lees verder onder de advertentie
Broodtrommelbeleid
Ik heb daarom in de app aangegeven dat ik mijn broodtrommelbeleid niet ga aanpassen omdat een ander kind moeite heeft met wat mijn dochter meekrijgt. Als een ouder ervoor kiest om haar kind geen chocolade te geven, is dat haar goed recht. Maar dan vind ik ook dat ze haar eigen kind moet uitleggen waarom dat bij hen thuis wel of niet gebeurt.
Lees verder onder de advertentie
Ik ga mijn dochter niet vertellen dat ze geen Kinder Bueno meer mag meenemen omdat een klasgenootje dat dan ook een wil, maar die van haar thuis niet krijgt.
Discussie
Daarna barstte de discussie pas echt los. Tot mijn verbazing waren er best wat ouders die het idee van gezamenlijke broodtrommelregels wel zagen zitten. Zij vonden dat kinderen niet steeds met elkaar geconfronteerd hoefden te worden met wat de een wel en de ander niet kreeg. Volgens hen zou het voor iedereen makkelijker zijn als we gewoon dezelfde afspraken maakten.
Lees verder onder de advertentie
Andere ouders waren het juist met mij eens. Zij vonden dat de broodtrommel een zaak van de ouders zelf is en dat je niet voor een hele klas kunt bepalen wat iedereen moet eten. Ook werd gezegd dat kinderen nu eenmaal verschillen. De een mag thuis wel snoep, de ander niet. De een krijgt een telefoon op een bepaalde leeftijd, de ander veel later. Daar kun je toch ook niet alles voor gelijk trekken?
Vervelende sfeer
Ik merkte dat de sfeer in de groepsapp steeds vervelender werd. Iedereen leek er ineens een heel duidelijke mening over te hebben. Ik heb op een gegeven moment mijn telefoon maar weggelegd. Ik had helemaal geen zin om ruzie te maken over een halve Kinder Bueno.
Toch bleef het me achteraf bezighouden. Ik begrijp heel goed dat je als ouder soms moet uitleggen waarom iets bij jullie thuis anders gaat dan bij een vriendje of vriendinnetje. Mijn dochter ziet ook dingen die ze thuis niet krijgt. Dan leg ik haar uit waarom wij daar anders over denken. Dat hoort volgens mij gewoon bij opvoeden.
Lees verder onder de advertentie
Ik ben ook wel benieuwd hoe andere ouders dit zien. Moeten we rekening met elkaar houden als het gaat om wat kinderen in hun broodtrommel krijgen? Of is het juist aan iedere ouder om zijn eigen kind uit te leggen waarom het bij een ander thuis anders gaat?”
Ook Cara werd door de juf op het matje geroepen: of ze minder leuke broodtrommels wilde maken. Je leest het hier.
Iedere ouder kent het: je waarschuwt je kind voor iets waarvan je zéker weet dat het mis kan gaan. Je kind zegt dat het heus wel weet wat het doet, jij probeert het los te laten en denkt: prima, dan leer je het zelf wel. Tot het moment waarop je precies ziet gebeuren waarvoor je […]
Annick Velthuis, bekend van Over Mijn Lijk, gaat door een moeilijke periode. Kort nadat zij en Roy bekendmaakten uit elkaar te zijn, laat ze weten voorlopig een stap terug te doen. Niet alleen de breuk, maar ook de reacties van buitenaf hebben hun tol geëist. ‘Ik ben even klaar met vechten, met sterk zijn en […]
Vrije liefde, minder regels, lekker rondzwieren met bloemen in je haar: zo herinneren we ons de hippietijd. Maar was die generatie echt vrijer dan wij nu? En wat hielden we eraan over? Journaliste Kim Hopmans keek naar verhalen uit die tijd én naar haar eigen overvolle agenda.
Gezinsuitbreiding bij Bo Wilkes. De Echte Gooische Moeder heeft er naar eigen zeggen een ‘baby boy’ bij en stelt het nieuwste lid van haar gezin vol trots voor op Instagram.
Wie was je ook alweer voordat je kinderen kreeg? Dat ontdek je alleen als je echt even uit de ouderrol kan stappen. Renate en haar man sloten een pact, en pakken om beurten het vliegtuig naar de vrijheid, naar hun oude ik.
Rapper Bizzey, oftewel Leo Roelandschap en zijn vrouw Renee schitteren op de cover van de nieuwe Kek Mama. Na een moeilijke tijd zijn ze happyer dan ooit. Met elkaar, maar ook als ouders van zoon November (10) en dochter Juno (3). Wij spraken ze.