Bang dat er iets stuk gaat als je kind in de woonkamer speelt? Moeder Sa’iyda Shabazz niet. Haar zoon balt er binnenshuis lekker op los.
Lees verder onder de advertentie
‘We wonen in een huis, niet in een museum’, schrijft ze op haar blog.
Onhandigheid
‘Ik vind het geen probleem als mijn zoon met een zachte bal in huis speelt’, vertelt Sa’iyda. ‘Maar hij voetbalt ook wel eens met een wat hardere bal. De meeste ouders zullen dat niet toestaan. Toen ik zelf jong was, mocht het ook niet van m’n ouders. Ze waren als de dood dat er iets kapot ging.’ Zelf voelt Sa’iyda die angst niet. ‘Natuurlijk kan er iets breken in huis. Als je kinderen hebt, gaan er dingen kapot – simpel. Maar ik denk dat de kans groter is dat er iets stuk gaat door mijn onhandigheid, dan door de bal van m’n zoon.’
Sa’iyda woont in de stad en heeft geen tuin. Ze vindt het belangrijk dat haar zoon plezier heeft in huis. ‘Ja, hij moet goed opletten. En hij weet dat hij alleen thuis met een bal mag spelen – bij opa en oma of bij vriendjes gelden andere regels. Maar als hij plezier heeft door thuis te voetballen, wie ben ik dan om dat te verbieden? En gaat er iets kapot, dan repareer ik het. Gooit hij een drinkbeker om, dan pak ik een dweil. Dingen breken of dingen morsen zijn niet het einde van de wereld. Ik wil niet dat mijn zoon zo bang is om dingen te verprutsen in huis, dat hij zich niet meer op zijn gemak voelt. We leven in een huis, niet in een museum.’
Als werk onverwacht roet in het ouderschap gooit, moet je soms creatief zijn. Zo ook Carolien, die last-minute een oppas moest regelen voor haar dochter Saartje. Haar vriendin Melia bood hulp aan — met als resultaat een middag die niemand snel zou vergeten.
We kennen haar allemaal. Die ene moeder die haar halve inboedel inpakt alsof ze op wereldreis gaat in plaats van een weekje vakantie naar de camping in Frankrijk.
De zomervakantie: zes weken vol quality time, ijsjes, knutselprojecten en gezellige uitjes. In theorie. En voor sommige moeders pakt het ook vast zo uit…
Bernike (29) is getrouwd met Ruben (31) en moeder van een dochter (0). In haar columns schrijft ze scherp, geestig en met zelfspot over de realiteit van het jonge ouderschap – waarbij ze oog heeft voor het absurde in het alledaagse.