Soms denk je dat je alles onder controle hebt. Tot het moment dat Moeder Natuur besluit: nu is het tijd. Niet straks. Niet morgen. Maar nu op je babyshower.
Lees verder onder de advertentie
Ayla, moeder van Merre (6 maanden): “Ik stond op het punt om een mini-cupcake met lavendel-frosting in mijn mond te proppen toen ik het gebeurde: mijn water brak. Op mijn babyshower terwijl ik 36 weken zwanger was. En niet een beetje. Niet een plasje. Nee, het spóót. Over mijn benen, over de houten vloer, over de voeten van mijn schoonmoeder. Alsof iemand een emmer omkieperde.
Lees verder onder de advertentie
Paniek in de tent
Ik bleef verstijfd staan, mijn hand met de cupcake in de lucht, als een beeldhouwwerk van een zwangere godin. Er volgde een fractie van stilte. En toen gegil. Echt gegil, niet symbolisch. Mijn moeder schoot direct in actie-modus en probeerde mijn vriend te bellen, maar belde in paniek haar collega. Iemand liet een schaal met wraps vallen. Mijn nichtje deed een poging om de vloer droog te deppen met servetten.
En ik stond daar, kletsnat, midden in een kring van roze ballonnen, terwijl het vruchtwater vrolijk zijn eigen weg vond. ‘M’n vliezen zijn denk ik gebroken’, zei ik nog half grinnikend, vooral omdat iedereen om me heen meer in paniek leek dan ikzelf.
Snel en fel
De verloskundige was er snel. Kort onderzoek, knikje en toen: ‘Het gaat beginnen. Pak je spullen maar, jullie mogen richting het ziekenhuis.’ Binnen een uur zat ik in de auto. De weeën kwamen ineens snel en fel. De babyshower-spelletjes en ballonnen voelden als iets van een ander leven. Ik weet nog dat ik door de weeën heen dacht: ‘Wat jammer, ik heb mijn cadeautjes niet kunnen uitpakken.’
Lees verder onder de advertentie
Nog geen vier uur later — terwijl de rest van het huis waarschijnlijk nog glitter van de vloer aan het vegen was — lag ze daar in mijn armen. Mijn dochter. Alsof ze dacht: ‘Dat feestje was leuk, maar nu is het mijn beurt.'”
Ook Nancy had een onvergetelijke babyshower: ‘Mijn mond viel open van het cadeau van mijn schoonmoeder voor de babyshower van haar dochter’. Je leest het hier.
Waar de meeste kinderen kiezen voor een spreekbeurt over hun huisdier, favoriete sport of hobby, koos de zoon van Micky (38) voor een iets minder voor de hand liggend onderwerp. De juf moest er zelfs even van bijkomen.
Dat het ouderschap uitdagend is hoeven we je niet te vertellen. Er is geen handboek en er is geen one size fits all. Logisch dus dat je soms met vragen en dilemma’s zit. Deze week: Gwendolyn twijfelt of ze haar dochter naar een poolparty moet laten gaan.
Wietze de Jager sprak in KINDEREN!!!! de podcast met Frank van der Lende en Leonie ter Veld over zijn kinderen, zijn leven op Bonaire en zijn grootste angst in het ouderschap.
Floor is al 25 jaar juf op een basisschool en moeder van Lotje (17) en Abel (19). Ze heeft een relatie met Roderik en is bonusmoeder van Kiki (10) en Feline (13). Op haar werk heeft ze te maken met 28 kleuters en 56 ouders. Maar wie is ze nou eigenlijk wat aan het leren? […]
Bonnie Blue is moeder geworden. De 27-jarige Britse pornoactrice, die vorig jaar wereldwijd het nieuws haalde met een nogal spraakmakende recordpoging, is bevallen van haar eerste kind. En wie dacht dat het moederschap haar gevoel voor provocatie zou temperen: nope.