Dit is waarom we op vakantie gaan: kinderen in het zwembad, jij zielsgelukkig met je boek in de hangmat. De Kek Mama-redactie tips haar favorieten.
Lees verder onder de advertentie
1. Nicci gaat mee naar Frankrijk
Mariettë, chef redactie enmoeder van Casper (2) en Nora (6 maanden). “De nieuwe Nicci French:Als het zaterdag wordt. Ik was altijd al fan, maar de laatste thrillers vond ik minder dan de eersten. Tot Nicci Gerrard en Sean French begonnen met de Frieda Klein-serie en alles beter werd. Het nieuwe deel is net uit – ik bewaar ‘m voor Frankrijk. Kan ik me echt op verheugen.”
Lees verder onder de advertentie
2. De cavia reist mee naar Andalusië
Maureen (33), beeldredacteur en moeder van Bo (2,5). “Ligt al weken op mijn nachtkastje: De verwarde caviavan Paulien Cornelisse. Lekker droog verhaal met een hoog ‘debiteuren crediteuren’ gehalte. Tot nu toe heb ik nog geen tijd gehad om hem te lezen, maar hij gaat zeker mee naar Andalusië. Glas wijn erbij en mijn vakantie kan niet meer stuk.”
Lees verder onder de advertentie
3. Ventoux in één ruk
Malou, marketingmanager en moeder van Juliana (16), Lousewies (14) en Claas (11). “Vorig jaar heb ik Ventouxgelezen. Fijn boek over vijf vrienden die naar Frankrijk gaan, dertig jaar nadat hun goede vriend op dezelfde plek verongelukte. Heel indrukwekkend. De kinderen zaten de hele dag in het zwembad, man had zijn eigen boek – iedereen onder de pannen. Kon ik mijn boek mooi in één ruk uitlezen.”
Lees verder onder de advertentie
4. Sara leest over de liefde
Sara (42), hoofdredacteur en moeder van Ko (6) en Toon (1). “De mannen van Raanvan Martine de Jong. Hoe moe ik ook was, dit boek wilde ik niet wegleggen. Echt een pageturner over de kronkels van de liefde. Geestig en slim en mooi geschreven.”
5. Shopaholic in Thailand
Michelle (26), marketeer en tante van Gilles (1) en Colette (1 maand). “Ik ben al drie jaar niet op vakantie geweest, maar eind dit jaar staat een trip naar Thailand op de planning. En laat Sophie Kinsella nou net twee gloednieuwe Shopaholic-boeken hebben geschreven. Maar eerst ga ik mijn geheugen opfrissen door de eerdere titels opnieuw te lezen. Heb er nu al zin in.”
Nog vóór je kind de deur uit stapt, is de emotionele “basislijn” voor de dag vaak al bepaald. Niet door een strak schema of een perfect afgevinkte routine, maar door iets anders: hoe veilig en verbonden je kind zich bij jou voelt.
Er is zo’n opvoedwijsheid die hardnekkig blijft hangen: zoals je een kind aanspreekt, zo gaat het zich ook gedragen. Geef je vertrouwen, dan groeit het. Praat je alsof het kind iets kan, dan gaat het eerder proberen om inderdaad “dat kind” te zijn.
Iedere week delen we op Kek Mama een dilemma van onze lezers. Deze week vraagt Mariët (34) zich af of het online verlanglijstje voor haar dochter eigenlijk wel zin heeft.
Sinterklaas is een gezellig kinderfeest, maar kan ook voor veel spanning zorgen. Bij Jikke (34) thuis zorgde de sinterklaassurprises dit jaar voor een portie kinderlijke wraak.