Je kunt prima op wintersport tijdens je zwangerschap, mits je nog geen twaalf weken bent en de verloskundige het verantwoord vindt. Maar waar moet je vervolgens zoal op letten?
Lees verder onder de advertentie
Dit zijn de do’s en don’ts.
Sneller uit balans
Zoals eerder gezegd: na twaalf weken is het niet meer verstandig om te gaan skiën of snowboarden. Tot de elfde week is de baarmoeder achter het schaambeen verstopt, maar vanaf week twaalf kan je baarmoeder bij een val geraakt worden. Door skistokken, bomen of één of andere snelheidsduivel, bijvoorbeeld. Tevens verandert het zwaartepunt van je lichaam tijdens de zwangerschap, waardoor je sneller uit balans raakt.
Ook belangrijk: zorg dat je al een wat ervaring hebt én ga niet naar een skigebied waar jullie slaapplaats hoger ligt dan 2150 meter. Hier krijg je minder zuurstof, met als gevolg dat je benauwd wordt of gaat hyperventileren. Je kunt overigens prima van een hogere piste af, zolang je maar vlug weer afdaalt.
Lees verder onder de advertentie
Excursies
Ben je langer dan twaalf weken zwanger, maar wil je toch graag op wintersport? Dan zijn er genoeg alternatieven. Maak bijvoorbeeld een wandeling in het prachtige winterlandschap of informeer bij de plaatselijke VVV naar excursies in de omgeving.
Je eigen baby is natuurlijk het allermooiste kind van de hele wereld. Maar toen Brenda beviel van haar zoontje, dacht haar moeder heel anders over haar kersverse kleinkind.
Soms denk je: lekker even een sportief avondje voor jezelf. Racket in de hand, haren in een staart, gáán. Maar voor Janneke Jelies (42) liep dat uit op een avond die ze liever had geskipt.
Een pretecho is een bijzonder moment voor aanstaande ouders. Zeker als ze op dat moment ontdekken of ze een jongen of meisje verwachten. Toen Carmen (34) aan haar schoonmoeder vertelde dat ze weer oma zou worden van een kleindochter, had ze deze reactie nooit verwacht.
Als tweejarige zijn sommige woorden nog wat lastig. Maar als je dochter wel het woord ‘vagina’ foutloos kan uitspreken, maar stug vol blijft houden dat haar navel haar vagina is, kom je in heel andere gênante situaties terecht.
Iedere week delen we op Kek Mama een dilemma van onze lezers. Deze week deelt Liva (30) haar struggle. Ze geeft namelijk iets te graag geld uit aan cadeaus voor andermans kinderen. Tot grote frustratie van haar man..