Veel verkochte zwemband voor baby’s teruggeroepen: gevaar voor verdrinking

zwemband teruggeroepen Beeld: Canva
Isa Bulthuis
Isa Bulthuis
Leestijd: 2 minuten

Heb je onlangs een schattige zwemband met panterprint gekocht voor je baby bij Kruidvat of Trekpleister? Dan is het tijd om die meteen aan de kant te leggen. Deze veelverkochte babyfloat blijkt namelijk onveilig, en het risico is niet gering, meldt NU.nl.

Lees verder onder de advertentie

De zwemband in kwestie is bedoeld voor kindjes tot twaalf maanden en komt van het merk The Essentials. Maar ondanks veiligheidstesten blijkt er een serieuze fout in het ontwerp te zitten: een losse naad aan de onderkant van de band. Hierdoor kan het zitje losraken van de bovenkant, waardoor je kindje mogelijk onder water komt, met verdrinking als levensgevaarlijk gevolg. De waarschuwing is duidelijk: “Stop onmiddellijk met het gebruik.”

Lees verder onder de advertentie

Gekocht tussen 5 mei en 17 juni? Breng ‘m terug

De terugroepactie geldt voor de babyfloat met panterprint die verkocht is tussen 5 mei en 17 juni 2025 bij Kruidvat en Trekpleister. De band heeft de volgende barcode: 8721197410749. Heb jij er een in huis? Breng hem dan zo snel mogelijk terug naar de winkel. Je krijgt het volledige aankoopbedrag vergoed, ook zonder bon.

Lees verder onder de advertentie

Waarschuw ook anderen

Misschien heb je de zwemband doorgegeven, uitgeleend of verkocht via een platform als Vinted of Marktplaats. Kruidvat en Trekpleister vragen klanten dringend om de waarschuwing te delen met anderen. Zo kunnen ook ouders die de zwemband tweedehands hebben, hun kindje beschermen.

Hoe heeft dit kunnen gebeuren?

Volgens groothandel The Essentials zijn er bijna vierduizend exemplaren van deze babyfloat verkocht. Een woordvoerder laat weten: “Ondanks alle veiligheidstests is dit helaas toch gebeurd. Zodra we de melding ontvingen, hebben we direct actie ondernomen en de NVWA geïnformeerd.” Ook de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft inmiddels een officiële veiligheidswaarschuwing uitgegeven.

Lees verder onder de advertentie

Weten of een puddle jumper net zo veilig is als zwembandjes? In dit artikel lees je daar meer over.

Bron: NU.nl

Lees verder onder de advertentie

Meest bekeken