NPO Zapp komt volgende week in samenwerking met de NTR en de EO met een speciale themaweek over seksueel grensoverschrijdend gedrag. Doel is om het onderwerp bespreekbaar te maken voor kinderen.
Lees verder onder de advertentie
Volgens de NPO is er nog weinig kindertelevisie gemaakt over dit onderwerp. “Het onderwerp ligt gevoelig, maar het is belangrijk dat kinderen er over leren en dat slachtoffers de boodschap krijgen dat ze niet alleen zijn en het misbruik niet hun schuld is”, aldus de publieke omroep. “Door seksueel grensoverschrijdend gedrag openlijk te bespreken op een voor kinderen begrijpelijk niveau, krijgen zij de kans om de situatie van een ander, of van zichzelf, te herkennen.”
De themaweek, getiteld Er zijn grenzen!, duurt van 6 tot 12 maart. Er komt onder meer een speciale aflevering van Het Klokhuis en de week wordt afgesloten met een livetalkshow op het YouTube- en TikTok-kanaal van NPO Zapp. Kinderen kunnen dan meepraten over het onderwerp. Een expert van Centrum Seksueel Geweld beantwoordt vragen die zijn binnengekomen.
Redacteur Melanie is getrouwd en moeder van peuter Saar en baby Julian. Met twee jonge kinderen bestaat haar leven uit een georganiseerde chaos van luiers, snottebelkusjes en peuterdrama.
Rianne Arendsen (34) is onderwijskundige, docent kinderyoga, schrijver en o ja: moeder. Vooral moeder. In haar columns deelt ze haar observaties en bespiegelingen rondom het ouderschap – aanmodderen met de beste intenties. Volg Rianne ook op Substack.
Dat het moederschap je verandert, wist Ella zelf ook al wel. Maar dat ze haar beste vriendin niet meer zou herkennen nu ze een baby heeft, lag niet in de lijn der verwachting.
Patricia van Liemt is stewardess, schrijver en moeder van Maria (15) en Phaedra (12). Ze schrijft rake, eerlijke, grappige en vooral herkenbare columns over haar leven.
Soms denk je: lekker even een sportief avondje voor jezelf. Racket in de hand, haren in een staart, gáán. Maar voor Janneke Jelies (42) liep dat uit op een avond die ze liever had geskipt.
Het ouderschap anno 2026? Dat speelt zich niet alleen af op het schoolplein, maar ook in documentaires, roddelrubrieken en Instagramcomments. In de nieuwste afleveringen van Geen Rem laat Lil Kleine, ook wel Jorik Scholten, zich van zijn meest kwetsbare kant zien. Maar zijn ex Jaimie Vaes?