Overal in Europa dalen de geboortecijfers. In Nederland daalde vorig jaar het vruchtbaarheidscijfer naar het laagste punt sinds de dalende trend in 2010 werd ingezet. Dat betekent dat meer vrouwen kinderloos blijven. Ook in Frankrijk loopt het geboortecijfer terug, maar daar wil Macron wat aan doen.
Lees verder onder de advertentie
De huidige generatie groeit op in een wereld die kampt met veel verschillende crisissen, zoals klimaatverandering, een oorlog aan de rand van het continent, een pandemie, woningtekort en een economische recessie. De angsten en onzekerheden die dit met zich meebrengt zou volgens expert de reden zijn voor de dalende geboortecijfers.
Frankrijk koploper op het gebied van kinderen krijgen
Ook in Frankrijk is dit dus het geval. Sinds tien jaar daalt het aantal geboortes in het land en vorig jaar werden er minder dan zevenhonderdduizend kinderen geboren: een van de laagste geboortecijfers sinds de Tweede Wereldoorlog, meldt het NRC. Dat terwijl Frankrijk lange tijd koploper was op het gebied van kinderen krijgen.
Lees verder onder de advertentie
Het was iets waar het land trots op was en ieder jaar als de geboortecijfers bekend werden, stond overal op de voorpagina’s te lezen dat Frankrijk de koploper van Europa was. Oud-president Nicolas Sarkozy noemde het een van de belangrijkste onderdelen van het Franse leven. “Een land dat kinderen maakt, is een land dat de toekomst voor zich heeft”, zei hij daarover.
Nu de geboortecijfers blijven dalen, wil Macron daar verandering in brengen. In Frankrijk rust er geen taboe op zogenaamde geboortepolitiek, dus kondigde Macron dit tijdens een persconferentie aan. Volgens hem is het krijgen van meer baby’s nodig om de Franse economie draaiende te houden. Hoe hij het krijgen van kinderen aantrekkelijker wil maken? Onder andere door het ouderschapsverlof uit te breiden en onvruchtbaarheid te bestrijden. Vooral op dat eerste gebied valt nog veel winst te behalen, want het ouderschapverlof is in Frankrijk niet erg luxe.
Lees verder onder de advertentie
In ons Kek Mama magazine lees je de mooiste verhalen, herkenbare columns en de leukste fashion en lifestyle tips. Abonneer je nu voor slechts € 29,95 per jaar en ontvang de glossy als eerste op je deurmat.
De opvoeding van Xess doet Yolanthe alleen, maar het contact met zijn vader, voormalig voetbalprof Wesley Sneijder, is wel heel goed. Wij spraken haar.
Yolanthe Cabau (41) verlangde naar meer vrijheid en vond dat in Los Angeles, waar ze samen met zoon Xess Xava (10) woont. Ze leeft haar droomleven, maar de wens voor een tweede kindje blijft groot. Kek Mama sprak haar.
Een avond op de bank met Netflix of Videoland is natuurlijk heerlijk, niemand die daar iets op tegen heeft. Maar stellen die zich langdurig verbonden voelen, blijken opvallend vaak net iets anders te doen als de dag voorbij is.
Elsemieke (32) is samen met T (34), moeder van twee zoontjes (5 en 2) en redacteur bij Kek Mama. Chaotisch, chronisch moe en heeft een brein met 46 tabbladen tegelijkertijd open. Probeert rust in de chaos te vinden, maar met drie mannen in huis is die rust ver te zoeken.
Monique Westenberg (48) laat op Instagram zien hoe een ochtendroutine met zoon Dré (9) eruit ziet. Één ding is zeker: zonder deze gewoonte gaat Dré niet de deur niet.
Ze is er nog niet, maar ze is nu al onderwerp van gesprek: de eerste achterkleindochter van Patricia Paay. Terwijl de familie zich opmaakt voor nieuw leven, klinkt er ook realisme door bij dochter Christina Curry.