Lize Korpershoek (37) reageert op alle kritiek die ze krijgt na haar openhartige column voor ‘Flair’. De documentairemaakster schreef over de abortus die ze onderging in 2012 en dat viel bij sommigen verkeerd.
In de column blikt Lize terug op de ingreep elf jaar geleden. Ze was toen zeven weken ongewenst zwanger en voelde zich erg eenzaam. “Iedereen die weleens flink ziek is geweest, weet hoe eenzaam fysiek ongemak kan aanvoelen. Elke ochtend en de middag van mijn ongewenste zwangerschap bracht ik het liefst alleen door op de bank, wachtend tot de avond aanbrak. Het ondergaan van de zon bracht bevrijding van de intense misselijkheid en luidde de terugkeer van mijn eetlust in”, zo schrijft ze. Eén familielid had hetzelfde meegemaakt en kon ze in vertrouwen nemen. Lize hoorde dat de rest van de familie haar alleen maar zou veroordelen.
Na vijf weken negatieve uitslagen, nog eens twee weken wachten plus vijf dagen bedenktijd ondergaat ze de ingreep. Ze schrijft: “Terwijl verdovende vloeistof via een infuus mijn aderen instroomt, bied ik in mijn gedachten mijn excuses aan het hompje cellen in mijn baarmoeder. ‘Sorry, ik ben nog niet klaar voor jou, ooit wel, maar nu nog niet.’”
Lees verder onder de advertentie
Reacties
De column maakt heel wat los. Maxime Meiland noemt het truttigheid ten top. ‘Het is toch geen pop,’ voegt ze daaraan toe. Yvonne Coldeweijer vergelijkt de ingreep met een modeverschijnsel. “Wat je doet met je eigen lichaam moet je zelf maar weten, maar erover praten alsof abortus iets is wat je bij de Wehkamp bestelt maar terugstuurt omdat het ff niet uitkomt, vind ik echt toondoof”, schrijft ze.
Door de reacties voelt Lize zich alleen maar gesterkt. “Hoe meer mensen publiekelijk over de column vallen (en mijn woorden in een context plaatsen die hun saaie verhaal dient), hoe meer mensen die dit nodig hebben het zullen lezen. Thanks schatten!”
@lizekorpie
Ook haar partner Tim Hofman laat van zich horen op social media: “Fascinerend hoe mensen die doorgaans geen zier om mensen en mensenrechten geven (bruine mensen eng! homo’s vies! vrouwen dom!) opeens helemaal wild worden van een klompje cellen laten verwijderen.”
Lize laat weten veel meer lieve dan stomme berichten te krijgen. Gelukkig maar.
Iedere ouder doet het wel eens: toegeven. Nog een snoepje, dat ene speelgoedje toch kopen, geen zin in gedoe dus laat maar. Heel normaal. Maar wat als dat geen uitzondering is, maar de standaard?
Er zijn van die momenten waarop je als moeder serieus aan jezelf begint te twijfelen. Ilse weet dat als geen ander: haar dochter kwam iedere dag in een andere outfit thuis.
In de nieuwste beelden van zijn docuserie laat Jorik Scholten, beter bekend als Lil Kleine, een kwetsbare kant zien. En die draait niet om muziek, maar om vaderschap.
Gentle parenting – je komt het overal tegen. Van TikTok tot het schoolplein, iedereen lijkt er een mening over te hebben. Het klinkt mooi: opvoeden met geduld, empathie en zonder straf. Maar is het ook goed voor je kind? Of leren we onze kinderen juist niet om met teleurstellingen om te gaan? Twee opvoedexperts leggen […]
Anouk is trotse echtgenote van Erwin en mama van vier meiden: Aurélie (11), Emeline (10), Vieve (8) en Lilou (5). In hun levendige huishouden is het soms één en al chaos, maar liefde, gelach en spontane dansfeestjes voeren steevast de boventoon. Anouk deelt vol enthousiasme haar avonturen in het ouderschap.
Met lichte slapers kan een avond ineens heel anders verlopen dan gepland. Dat ondervond de 30-jarige Liz, die zichzelf op een avond noodgedwongen twee uur opsloot in de badkamer.