Pasen staat voor de deur en daar hoort natuurlijk een eitje bij. Liefst zo kleurrijk mogelijk. Maar eh… kun je die geverfde eieren eigenlijk zonder zorgen eten?
Lees verder onder de advertentie
Als Pasen nadert, halen we massaal de kwasten, stickers en glitterstiften uit de kast. Maar eerst: eitjes scoren. Ga je dan voor wit of bruin? En wat zegt dat eigenlijk?
Nou, niets spannends. De kleur van een ei hangt af van de kleur van het oorlelletje van de kip (ja, dat lees je goed). Witte oorlel? Wit ei. Rode oorlel? Bruin ei. Qua smaak of voedingswaarde maakt het niks uit, maar voor je artistieke uitspatting is wit net wat makkelijker. Alles komt beter uit de verf, letterlijk.
Lees verder onder de advertentie
Eetbare kunstwerkjes of chemische tijdbommen?
Gekleurde eieren zijn prachtig op de paastafel, maar zijn die geverfde eieren ook veilig om te eten? Het korte antwoord: ja. Die gekleurde supermarkteieren zijn geverfd met veilige kleurstoffen die niet door de schaal dringen. En zelfs als dat een beetje gebeurt, hoef je niet meteen de huisarts te bellen. Geen enkel risico volgens het Voedingscentrum.
Lees verder onder de advertentie
Zelf geverfd met stift, waterverf of eierverf? Ook geen probleem, zegt de Voedsel- en Warenautoriteit. Zolang je geen muurverf, nagellak of spuitbus hebt gebruikt (ja, het is echt nodig om dat te zeggen), is je ei prima eetbaar volgens de Voedsel en Warenautoriteit.
Natuurlijk verven voor de groentemoeders
Wil je het extra verantwoord aanpakken? Kleur je eieren dan met etenswaren. Kurkuma maakt ze zonnig geel, rode kool zorgt voor paars, spinazie geeft groen en bieten toveren ze roze. Hartstikke Instagrammable én helemaal veilig.
Dus ja, je kunt gerust dat felroze, glitterende, met wiebelogen versierde ei opeten. Zolang je kind niet met terpentine in de weer is geweest, zit je goed. Vrolijk Pasen!
Tikkie ontvangen voor een halve wortel uit iemand anders’ maaltijdsalade? Serieus?! In deze rubriek verzamelen we de meest onterechte, ongemakkelijke en gewoon ronduit gênante betaalverzoeken. Wat ze gemeen hebben? Je zag ze in ieder geval niet aankomen.
Je kinderen laten je regelmatig versteld staan, toch? Vaak op een positieve manier, maar soms ook op een… wat minder positieve manier. Mira maakte het mee tijdens de eindexamens van haar dochter.
De politie zoekt vandaag opnieuw naar de twee ontvoerde kinderen, Jeffrey (10) en Emma (8) uit Beerta, die al vier dagen spoorloos zijn nadat hun vader Klaas Bijl ze meenam. De zorgen over hun welzijn nemen met de dag toe nu er steeds meer details boven water komen.
Sommige kinderen kunnen van een gesmolten ijsje of een scheef gestrikte veterschoen een heus Grieks drama maken. Krijg je spontaan zin om auditie voor GTST aan te vragen zodra je peuter huilt omdat je haar boterham in tweeën hebt gesneden, dan is de kans groot dat er een drama queen in de dop in huis […]
Nienke (32) liep vorig jaar mee tijdens de laatste avond van de Avondvierdaagse en de sfeer was gemoedelijk, tot een iets te gezellige vader met een blikje bier de show begon te stelen. “Op een gegeven moment deed hij alsof hij de leider van een fanfare was.”