Het single moederschap gaat niet alleen maar over rozen, maar hey, het heeft ook zeker voordelen, vindt Fiene. En soms staan die voordelen per ongeluk oog in oog met je nageslacht.
Lees verder onder de advertentie
Fiene (37), moeder van Thijn (9) en Max (7): “Mijn scheiding was al drie jaar geleden, de jongens wisten niet beter dan dat hun moeder alleen was. Mijn privéleven beperkte zich wat hen betreft tot ons leven met ons drietjes en de vriendinnen die bij ons over de vloer kwamen. Ondertussen hield ik er in de weekends dat ze naar hun vader waren heus wel een datingleven op na. Niet heel actief en doorgaans digitaal. Maar toevallig was het één keer dikke mik, na een spontane afspraak in een wijnbar.
Lees verder onder de advertentie
We hielden onze dates onder de radar, wilden de kinderen erbuiten laten. Maar kriebels kruipen waar ze niet gaan kunnen, en zo sprak ik – eigenlijk tegen mijn principes in – eenmalig af bij mij thuis, na kinderbedtijd. De jongens werden zelden wakker, en we zouden zacht doen. We borrelden en kusten en voosden wat op de bank in de woonkamer.
Betrapt
Tot we om vier uur ’s nachts plotseling wakker schrokken van twee blote benen in een boxershort: ‘Mama, wie is die meneer?’ Max moest plassen en had beneden licht zien branden. Betrapt fatsoeneerden we sneller dan het geluid onze nog maar half aanwezige kleding, waarop mijn date olijk zijn hand uitstak en zich voorstelde. ‘O’, sprak mijn zoon, schijnbaar ongeïnteresseerd, en toog weer naar bed.
Lees verder onder de advertentie
De date bleef gelukkig plakken en sindsdien spreken we af in openheid. De jongens vinden hem fantastisch, maar niet voordat Max droogjes opperde: ‘Mijn moeder slaapt altijd in bed, daar pas jij de volgende keer best bij hoor.’”
Met twee vaders in je leven wordt Vaderdag ineens een iets complexere puzzel. Voor Nino van der Meijde (19) is het wel glashelder wie die rol écht vervult. Hoewel zijn biologische vader niemand minder is dan Octave ‘Okkie’ Durham, de man achter de beruchte Van Gogh-roof, ligt zijn hart bij Andy van der Meijde (46).
Elke generatie moeders denkt stiekem dat zij het echt anders doet dan de vorige. En dat klopt ook best. Waar oma nog geloofde in “niet lullen maar poetsen”, en onze eigen ouders ineens álles gingen overanalyseren, blijken Gen Z-ouders hun eigen route te kiezen.
Thijs Boermans zit midden in de babybubbel én de liefdesfase. Samen met Anna Nooshin geniet hij volop van het gezinsleven met dochter Nala, die in februari 2024 werd geboren.
Emotionele intelligentie zie je niet terug in een rapport, maar in kleine dagelijkse momenten: hoe een kind met gevoelens omgaat, hoe het speelt, rust zoekt of contact maakt.