Kim (31): ‘Vroeger vreeën we de sterren van de hemel, maar sinds twee jaar zit de klad in ons seksleven. En niet omdat ik niet meer wil, maar het is eerder andersom. Ik wil simpelweg veel vaker van bil dan mijn man. Daar word ik onzeker van, want vindt hij mij nog wel aantrekkelijk? Ik durf ook niet aan te dringen. Hoe pakken we dit verschil aan?’
Lees verder onder de advertentie
Seksuoloog Mandy Ronda:
‘Ik zie in mijn praktijk heel vaak dat vrouwen vaker zin hebben dan hun partner. Vanuit de machocultuur wordt dit vaak andersom verwacht, alsof mannen seksuele beesten zijn die altijd zin hebben. Dat legt een enorme druk op mannen, en het geeft vrouwen met een hogere seksdrive dan hun partner het idee dat ze raar zijn. Terwijl het volkomen normaal is en er niets is om je voor te schamen.
Overigens heeft een andere seksuele blauwdruk: je voorkeuren, je zin in seks. Je hebt verschillende types en de kunst is om elkaar daarin te vinden zonder elkaars of je eigen grenzen te overschrijden. Zie het als een avontuur: hoe vind je elkaar in het midden?
Bespreek wat je wilt en wat je verlangt. Dat wil niet zeggen dat je het per se moet gaan uitvoeren, maar je kunt het wel communiceren. Want als je het niet zegt, ontken je een deel van jezelf. Leg dus je fantasieën op tafel, dat biedt ruimte om ergens samen te komen. En sluit een compromis, net zoals je weleens doet bij de keuze van een restaurant. Misschien liggen jullie voorkeuren wel dichter bij elkaar dan je denkt.’
Meer Kek Mama?
Volg ons op Facebook en Instagram.
Nog vóór je kind de deur uit stapt, is de emotionele “basislijn” voor de dag vaak al bepaald. Niet door een strak schema of een perfect afgevinkte routine, maar door iets anders: hoe veilig en verbonden je kind zich bij jou voelt.
Anouk is trotse echtgenote van Erwin en mama van vier meiden: Aurélie (11), Emeline (10), Vieve (8) en Lilou (5). In hun levendige huishouden is het soms één en al chaos, maar liefde, gelach en spontane dansfeestjes voeren steevast de boventoon. Anouk deelt vol enthousiasme haar avonturen in het ouderschap.
Iedere moeder heeft haar momentjes. Maar sommige blunders zijn té erg – of te hilarisch – om voor jezelf te houden. In de rubriek ‘Opgebiecht’ delen vrouwen hun grootste geheimen en gênantste momenten. Deze week Romy* tijdens het optuigen van de kerstboom.
Iedereens postpartum ervaring is anders, de ene zit op een roze wolk, de ander ligt helemaal in de kreukels. Maar wat deze pas bevallen vrouw meemaakte, slaat echt alles. En het heeft alles te maken met haar man en zijn moeder…