Plaatjes van kinderidolen zijn binnenkort niet meer te zien op verpakkingen van ‘ongezonde’ producten voor kinderen jonger dan 7 jaar. Dat staat in een nieuwe Reclamecode Voor Voedingsmiddelen van de Reclame Code Commissie.
Lees verder onder de advertentie
Bedrijven hebben uiterlijk anderhalf jaar de tijd om de aanpassing door te voeren.
‘Ze zijn slap’
De Consumentenbond, die lid is van de Reclame Code Commissie, heeft de afspraken niet ondertekend. “Ze zijn slap”, zegt Babs van der Staak tegen de NOS. “Vanwege die richtlijnen, maar ook omdat allerlei andere reclame – winacties, kleurtjes en figuurtjes – nog wel gewoon mogen. Het is niet normaal waaraan kinderen allemaal worden blootgesteld in de supermarkt. Als je als ouder het koek- en snoepschap overslaat, kom je vervolgens nog langs ijsjes, vla en zoet broodbeleg met allerlei marketing erop. En vergeet de ontbijtgranen niet, die ook in veel gevallen ongezond zijn.”
Ook vindt de bond de overgangstermijn van anderhalf jaar veel te lang duren. “Fabrikanten hebben zich hier al jaren op kunnen voorbereiden.” De Federatie Nederlandse Levensmiddelen Industrie (FNLI) erkent het probleem, maar het kost volgens een woordvoerder nu eenmaal veel tijd om ‘alle koppen binnen de branchevereniging bij elkaar te krijgen’.
Rianne Arendsen (35) is onderwijskundige, docent kinderyoga, schrijver en o ja: moeder. Vooral moeder. In haar columns deelt ze haar observaties en bespiegelingen rondom het ouderschap – aanmodderen met de beste intenties. Volg Rianne ook op Substack.
Alsof het gemis van Jade Kops nog niet groot genoeg was, krijgt haar familie opnieuw een zware klap te verwerken. Via Instagram maakt haar zus Amber bekend dat ook hun opa is overleden. Nog geen paar maanden nadat ze afscheid moesten nemen van Jade, volgt opnieuw een ingrijpend verlies.
Kinderen, luchthavens en op tijd komen: het is nogal een uitdaging. Als je kinderen dan ook nog verstoppertje gaan spelen en er eentje spoorloos verdwenen blijkt, slaat de paniek al snel toe.
Een relatie die goed voelt, geeft energie in plaats van energie te kosten. Het zijn de mensen bij wie je jezelf kunt zijn, bij wie je je gezien voelt en bij wie je na een gesprek vaak net iets lichter de deur uitloopt. Zulke verbindingen zijn waardevol, maar ontstaan niet vanzelf.
Rianne Arendsen (35) is onderwijskundige, docent kinderyoga, schrijver en o ja: moeder. Vooral moeder. In haar columns deelt ze haar observaties en bespiegelingen rondom het ouderschap – aanmodderen met de beste intenties. Volg Rianne ook op Substack.
Een samengesteld gezin vormen is altijd spannend. Ook voor Ellen Callebout, de partner van Studio 100-baas Gert Verhulst. In de Vlaamse podcast Peter Van de Veire & De Zandloper vertelt ze over het moment waarop ze Viktor en Marie Verhulst voor het eerst ontmoette.