Werken met uitzicht op het strand of een duik nemen na een meeting. Klinkt als een droom, toch? Veel mensen (ja, óók ouders) kiezen ervoor om werken en reizen te combineren, blijkt uit onderzoek.
Lees verder onder de advertentie
Fiverr en Lonely Planet vroegen 1400 digitale nomaden – ook wel ‘Anywhere Workers’ genoemd – naar hun gezinssituatie én waarom zij naar het buitenland vertrokken. Wat blijkt? Mensen die werken en reizen combineren, hebben vaak een of meerdere kinderen.
Ik vertrek
Het leven als digitale nomade, wat betekent dat je in één jaar minstens vanaf twee locaties werkt, is dus niet meer alleen weggelegd voor jonge alleenstaanden. Redenen om voor een bepaalde bestemming te kiezen, lopen uiteen. Zo bepaalt bij 25 procent de kans op een baan voor hun partner of medereiziger(s) op welke plek zij zich vestigen. Veertien procent zoekt een locatie op basis van de onderwijsfaciliteiten voor hun kinderen.
Waarom mensen ervoor kiezen om met hun hebben en houwen naar het buitenland te vertrekken? Bijna de helft heeft behoefte aan meer flexibiliteit. Ruim een derde is klaar met een negen-tot-vijf baan. Ook smacht een groot deel van de digitale nomaden naar spanning en avontuur. Dat ze van afstand werken, betekent trouwens niet dat ze minder werken. Het overgrote deel van de Anywhere Workers werkt fulltime.
Bron: Fiverr en Lonely Planet
Ontvang elke maand Kek Mama met korting en gratis verzonden op jouw deurmat! Abonneer je nu en betaal slechts €4,19 per editie.
Suzes oudste zoon mag sinds kort zelfstandig van school naar huis, maar komt de laatste tijd steeds laat uit school. Als ze op een middag besluit te kijken waar hij blijft, ontdekt ze de reden voor zijn dagelijkse vertraging.
Natuurlijk hoop je dat je kind later een beetje aardig is voor de mensen om zich heen. Dat-ie iemand helpt die valt, niet voordringt bij de bakker en ooit uit zichzelf zijn broer of zus een koekje aanbiedt. Dat laatste is misschien wat ambitieus. Maar hoe leer je een kind eigenlijk om vriendelijk en empathisch […]
Kinderen hebben niet veel nodig om zich urenlang te vermaken. Geef ze een lege doos en ze bouwen een huis. Een oude deken wordt een tent, een pollepel een microfoon en een wc-rolletje is binnen drie seconden een verrekijker. En soms hebben ze aan een zolder genoeg.
Erica’s dochter heeft een half jaar verkering met een jongen die ze tijdens de vakantie heeft ontmoet. Ze zijn allebei vijftien en stapelgek op elkaar. Alleen woont hij anderhalf uur verderop. Daarom wil ze bij hem blijven slapen. Erica vindt dat prima, maar haar man denkt daar héél anders over.
Lady Gaga en haar verloofde Michael Polansky hebben hun eerste kind verwelkomd, werd vorige week bekend. Nu blijkt dat ze al maanden geleden is bevallen.
Een broek, spijkerrok of gewone jurk? Lou (7) bedankt ervoor. Marloes’ dochter weigert gewone kleding aan te trekken. Als het aan haar ligt, vertrekt ze iedere ochtend in een prinsessenjurk naar school.