Kinderen moeten gewoon aan schoolexcursies kunnen deelnemen, ook als hun ouders de vrijwillige ouderbijdrage niet hebben betaald. Dat vinden GroenLinks en de SP. Het gebeurt nu nog te vaak dat kinderen van ouders die niet kunnen of willen betalen, niet mee mogen op schoolreisje of worden geweigerd bij de kerstviering.
Lees verder onder de advertentie
SP-Kamerlid Peter Kwint deed er onderzoek naar en kwam schrijnende voorbeelden tegen, vertelt hij aan RTL Nieuws. “Kinderen die niet mee mogen op schoolreisje en dan maar ergens in een lokaal op school moeten achterblijven. Maar bijvoorbeeld ook kinderen die bijvoorbeeld al op weg waren naar een sinterklaasviering en vervolgens te horen kregen dat ze daar niet welkom waren en weer terug naar huis konden.” Ook GroenLinks-Kamerlid Lisa Westerveld noemt deze voorbeelden ’traumatiserend’.
Lees verder onder de advertentie
Van enkele tientjes tot honderden euro’s
Scholen vragen zo’n vrijwillige bijdrage aan ouders om activiteiten te betalen buiten het lesprogramma om. Hoewel het om een vrijwillige bijdrage gaat, zijn er scholen die net doen alsof de bijdrage verplicht is. Bij de ene school gaat het om enkele tientjes, maar er zijn ook scholen die honderden euro’s per jaar per kind vragen – heb je drie kinderen, kan het bedrag zo oplopen tot duizend euro.
Lees verder onder de advertentie
Initiatiefwet voor gelijke kansen
GroenLinks en de SP vinden dat de vrijwillige ouderbijdrage ongelijkheid in de hand werkt en komen vandaag met een initiatiefwet die dat verbiedt. Peter Kwint: “Ze moeten gelijke kansen krijgen, of je nou rijke of arme ouders hebt.”
Zo zit het met de centen bij andere gezinnen. Wat komt erin? Wat gaat eruit? En blijft er nog iets over? In Banksaldo delen ouders hun maandelijkse inkomsten en uitgaven. Want laten we eerlijk zijn: we zijn toch allemaal een beetje benieuwd hoe anderen het doen? Deze week het banksaldo van Romée en Johnny.
Zo zit het met de centen bij andere gezinnen. Wat komt erin? Wat gaat eruit? En blijft er nog iets over? In Banksaldo delen ouders hun maandelijkse inkomsten en uitgaven. Want laten we eerlijk zijn: zijn we niet allemaal een beetje benieuwd hoe anderen het doen? Deze week het banksaldo van Linda.
Zo zit het met de centen bij andere gezinnen. Wat komt erin? Wat gaat eruit? En blijft er nog iets over? In Banksaldo delen ouders hun maandelijkse inkomsten en uitgaven. Want laten we eerlijk zijn: zijn we niet allemaal een beetje benieuwd hoe anderen het doen? Deze week het banksaldo van Naomi.
Iedere week delen we op Kek Mama een dilemma van onze lezers. Deze week deelt Lynn (39) haar dilemma. Haar 6-jarige zoon wil graag naar de kermis, maar zij vraagt zich af of ze hem daar eigenlijk wel geld voor moet geven.
Voor veel vrouwen is een zwangerschap een periode vol blijdschap, spanning en verwachting. Maar voor Jennifer Hoffman kwam daar ook iets anders bij kijken: het gevoel dat ze zich moest verantwoorden voor haar leeftijd.