Kinderen die voldoende slapen én niet te veel gebruik maken van schermen, ontwikkelen zich beter dan kinderen voor wie dat niet geldt. Dat blijkt uit onderzoek dat in het medisch vakblad The Lancet verscheen.
Lees verder onder de advertentie
Voor het onderzoek werden gegevens bekeken van 4524 Amerikaanse kinderen tussen de 8 en 11 jaar oud.
Richtlijnen
De wetenschappers vergeleken hun activiteiten met drie ‘richtlijnen voor een gezonde ontwikkeling’: niet meer dan twee uur per dag achter een scherm zitten, minstens een uur per dag bewegen en tussen de negen en elf uur per nacht slapen. Vervolgens lieten ze de kinderen enkele vragen over taal, geheugen en aandacht beantwoorden.
Wat blijkt? Slechts 5 procent van de kinderen voldoet aan de richtlijnen en de onderzoekers zien duidelijk dat minder schermtijd zorgt voor betere geestelijke prestaties. “Daarom moeten ouders strenger zijn als het gaat om slaapritmes en schermtijd bij kinderen”, is hun conclusie.
Vriendschap en opvoeden: twee onderwerpen waar je maar beter een beetje soepel in kunt zijn. Want iedereen doet het anders – en dat is helemaal oké. Toch? Totdat blijkt dat jouw beste vriendin er stiekem heel anders over denkt…
Denise (45) had een relatie met een twaalf jaar jongere man toen ze op haar 38ste werd overvallen door een niet te stuiten kinderwens. Inmiddels is dochter Isabeau zes. Ze ziet haar vader één zondag per maand.
Olympisch schaatskampioen Irene Schouten werd een half jaar geleden moeder van haar zoontje Dirk. Inmiddels zit ze op een roze wolk, maar haar zwangerschap was allesbehalve rooskleurig.
Sara (37) was er klaar mee dat de mental load altijd op haar bordje kwam zonder enige waardering en dus besloot ze het een week aan haar man Daan over te laten.
Tikkie ontvangen voor een halve wortel uit iemand anders’ maaltijdsalade? Serieus?! In deze rubriek verzamelen we de meest onterechte, ongemakkelijke en gewoon ronduit gênante betaalverzoeken. Wat ze gemeen hebben? Je zag ze in ieder geval niet aankomen.
De nachtmerrie van elke moeder: je raakt je kind kwijt. Het ene moment is ‘ie er nog, je knippert, en poef. Weg. Het overkwam ook Janna. Zij dacht dat haar dochter was ontvoerd.