Kinderen tussen de 0 en 6 jaar zitten dagelijks gemiddeld een uur en drie kwartier voor de televisie, op een tablet of telefoon: een kwartier langer dan zeven jaar geleden.
Lees verder onder de advertentie
Dat blijkt uit onderzoek van Hogeschool Windesheim in opdracht van het Netwerk Mediawijsheid.
Maximaal een uur
Veel langer dan nodig, vinden veel experts. Zo adviseert opvoedkundige Krista Okma ouders om jonge kinderen maximaal een uur voor een scherm te zetten. Kinderfysiotherapeut Hanneke Poot – Van der Windt is het hiermee eens. “Tot kinderen 7 jaar zijn, worden er verbindingen aangelegd in het kinderbrein. Een iPad geeft veel te veel prikkels en door die overprikkeling ontstaan er blokkades in de hersenen”, zegt ze tegen RTL Nieuws. Okma vult aan: “Ouders laten hun kind soms nog een filmpje kijken als ze naar bed gaan – dat is gewoon niet goed.”
Estavana Polman en Rafael van der Vaart zijn inmiddels ruim tien jaar samen. Dat betekent niet dat het er thuis altijd even gezellig aan toegaat. Estavana vertelt openhartig dat ze soms flink discussiëren, maar één ding staat voor haar buiten kijf: de liefde overheerst.
Toen we de naam van onze zoon bekendmaakten, waren mijn ouders niet bepaald enthousiast. Vooral de buitenlandse uitspraak vonden ze maar overdreven. Ik dacht dat ze er vanzelf aan zouden wennen. Inmiddels is mijn zoon vier en spreken opa en oma zijn naam nog steeds anders uit.
Je ouders konden ontzettend veel van je houden en je tóch niet altijd geven wat je emotioneel nodig had. Volgens psychologen kunnen de gevolgen daarvan zelfs als volwassene nog merkbaar zijn. En soms zit dat in kleine dingen.
Patricia van Liemt is schrijver en moeder van Maria (16) en Phaedra (13). Ze schrijft rake, eerlijke, grappige en vooral herkenbare columns over haar leven.
Officieel krijg je bij Albert Heijn bij iedere 15 euro aan boodschappen een Diskey. Onofficieel heeft deze moeder van twee inmiddels haar eigen spaarsysteem ontwikkeld. En ja, daar krijgt ze iedere keer weer klamme handjes van.