Was jij vroeger een pestkop? Of werd je gepest? Dan zou het volgens wetenschappers van de Vrije Universiteit Amsterdam zomaar kunnen dat jouw kind hetzelfde overkomt.
Lees verder onder de advertentie
Erfelijkheid speelt namelijk een grote rol bij pesten en gepest worden, blijkt uit onderzoek onder 8000 kinderen.
‘Onzekerheid en agressiviteit’
Bij alle kinderen werd gekeken of ze weleens te maken hadden gehad met pesten. En wat bleek? Vooral bij eeneiige tweelingen waren veel overeenkomsten te zien. “Hierdoor kan geconcludeerd worden dat het erfelijk is”, vertelt onderzoeker Elsje van Bergen aan RTL Nieuws. “De erfelijkheid is terug te zien in bijvoorbeeld onzekerheid, het dragen van een bril of het hebben van overgewicht. Dit soort eigenschappen en uiterlijke kenmerken zorgen ervoor dat kinderen gepest worden. Bij de kinderen die pesten gaat het vooral om eigenschappen als agressiviteit.”
Wel wil Van Bergen benadrukken dat deze uitkomst niet direct betekent dat pesten niet voorkomen kan worden. “Een veilige omgeving creëeren voor je kind blijft belangrijk.”
Veel mensen vragen zich weleens af of hun partner hen over jaren nog steeds aantrekkelijk zal vinden. Zeker na kinderen, stress, ouder worden of lichamelijke veranderingen kan die onzekerheid behoorlijk groot worden.
Tikkie ontvangen voor een halve wortel uit iemand anders’ maaltijdsalade? In deze rubriek verzamelen we de meest onterechte, ongemakkelijke en gewoon ronduit gênante betaalverzoeken. Deze week Eileen, die een Tikkie stuurde naar een vriendin die haar als gratis opvang beschouwde.
De zesjarige Lío, zoon van Lil Kleine en Jaimie Vaes, laat de laatste tijd mooie ontwikkelingen zien in zijn spraak. Waar hij door een vorm van non-verbaal autisme jarenlang nauwelijks verbaal communiceerde, lijkt daar nu voorzichtig verandering in te komen.
Beschuit met blauwe muisjes in huize Gorgels, want Kaj en Jessie Jazz Vuijk zijn voor de tweede keer ouders geworden van een zoon. Dat deelt het stel op Instagram met intieme beelden van de kraamweek.
Simone de Bruijn verwondert zich vaak over kleine dingen in het leven, die ze koppelt aan grotere dingen. Het leven reikt in die zin elke keer weer iets aan. Soms zijn het alledaagse dingen, zoals de vakantieliefdes van haar kinderen. Soms dingen die spelen in de maatschappij, zoals kinderen die het land uit worden gezet. […]
Een drankje op z’n tijd, moet kunnen toch? Dat vindt Gioia ook heus wel, maar dat haar vriend nog geregeld kacheltje lam thuis komt na een avondje stappen, begint haar steeds meer tegen te staan.