Uit onderzoek van cybersecuritybedrijf Kaspersky Lab (in het kader van Safer Internet Day 2017) blijkt dat maar liefst 97 procent van de 10- tot 15-jarigen in Nederland zegt in meer of mindere mate bang te zijn om online te gaan.
Lees verder onder de advertentie
Dit is het hoogste aantal van Europa.
Illegale activiteiten
Volgens het onderzoek is 19 procent van de kinderen bang te zullen worden gepest door vreemden. 33 procent vreest te worden gedwongen om dingen te doen die ze eigenlijk niet willen en 32 procent is bang om aangespoord te worden tot illegale activiteiten. 42 procent van de kinderen is huiverig dat vreemden toegang hebben tot informatie die ze online hebben gepost, zelfs als ze het weer hebben verwijderd.
Lees verder onder de advertentie
‘Uniting for a better internet’
“Omdat er zo veel voordelen zijn verbonden aan de online-activiteiten van kinderen, ook op sociaal gebied, is het makkelijk om uit het oog te verliezen dat het hier om een kwetsbare groep gaat, en dat onze kinderen op internet, bewust of onbewust, aan gevaren kunnen worden blootgesteld”, zegt Martijn van Lom, General Manager Benelux van Kaspersky Lab. “Dit jaar luidt het thema van Safer Internet Day: ‘uniting for a better internet’. Het is de gezamenlijke zorgplicht van de security-industrie, de overheid, leerkrachten en ouders om de risico’s te beperken en te zorgen dat kinderen in een veilige online omgeving kunnen leren, ontspannen en spelen.”
Lees verder onder de advertentie
Wil jij weten hoe je jouw kind online kunt beschermen? Bekijk hier onze tips.
Waar de meeste kinderen kiezen voor een spreekbeurt over hun huisdier, favoriete sport of hobby, koos de zoon van Micky (38) voor een iets minder voor de hand liggend onderwerp. De juf moest er zelfs even van bijkomen.
Floor is al 25 jaar juf op een basisschool en moeder van Lotje (17) en Abel (19). Ze heeft een relatie met Roderik en is bonusmoeder van Kiki (10) en Feline (13). Op haar werk heeft ze te maken met 28 kleuters en 56 ouders. Maar wie is ze nou eigenlijk wat aan het leren? […]
Dat het ouderschap uitdagend is hoeven we je niet te vertellen. Er is geen handboek en er is geen one size fits all. Logisch dus dat je soms met vragen en dilemma’s zit. Deze week: Gwendolyn twijfelt of ze haar dochter naar een poolparty moet laten gaan.
Wietze de Jager sprak in KINDEREN!!!! de podcast met Frank van der Lende en Leonie ter Veld over zijn kinderen, zijn leven op Bonaire en zijn grootste angst in het ouderschap.
Bonnie Blue is moeder geworden. De 27-jarige Britse pornoactrice, die vorig jaar wereldwijd het nieuws haalde met een nogal spraakmakende recordpoging, is bevallen van haar eerste kind. En wie dacht dat het moederschap haar gevoel voor provocatie zou temperen: nope.