Moeder Joyce Stokkermans (33) kon haar ogen niet geloven toen haar zesjarige dochter afgelopen week thuiskwam met een opdracht van school. De oefentekst stond vol met woorden als poep, pis en mep.
Lees verder onder de advertentie
“Ik ben naar de juf gegaan en heb gezegd dat ik mijn kinderen zo niet opvoed”, zegt ze tegen De Gelderlander. “Maar ze deed er lacherig over.”
‘Waarom is dit zo erg?’
De teksten die het meisje meekreeg, zijn geschreven door kleuterjuf Maike van jufmaike.nl. Zij maakt opdrachten die aansluiten op de leesmethode ‘Veilig leren lezen’, die veel scholen gebruiken. Zelf snapt ze die ophef niet, laat ze aan RTL Nieuws weten: “De verhaaltjes die ik schrijf zijn voor kinderen die pas net kunnen lezen. Kinderen hebben het de hele dag over poep en pis, dus ik zou niet weten waarom dit zo erg is.”
Lees verder onder de advertentie
‘Uitdagende, humoristische teksten’
Ook Peter Kock, directeur van de basisschool, heeft niet eerder klachten gehad: “Ik begrijp dat ouders over deze teksten kunnen vallen, maar als school mogen we op zoek zijn naar uitdagende, humoristische en prikkelende teksten.”
Of het gebruik van deze woordjes op jonge leeftijd slecht is voor een kind? Pedagoog Marina van der Wal verwacht van niet. “Dit zijn woorden waar kinderen ongelofelijk van houden op die leeftijd, maar misschien hadden de leraren de ouders wel even kunnen inlichten.”
Waar de meeste kinderen kiezen voor een spreekbeurt over hun huisdier, favoriete sport of hobby, koos de zoon van Micky (38) voor een iets minder voor de hand liggend onderwerp. De juf moest er zelfs even van bijkomen.
Dat het ouderschap uitdagend is hoeven we je niet te vertellen. Er is geen handboek en er is geen one size fits all. Logisch dus dat je soms met vragen en dilemma’s zit. Deze week: Gwendolyn twijfelt of ze haar dochter naar een poolparty moet laten gaan.
Wietze de Jager sprak in KINDEREN!!!! de podcast met Frank van der Lende en Leonie ter Veld over zijn kinderen, zijn leven op Bonaire en zijn grootste angst in het ouderschap.
Bonnie Blue is moeder geworden. De 27-jarige Britse pornoactrice, die vorig jaar wereldwijd het nieuws haalde met een nogal spraakmakende recordpoging, is bevallen van haar eerste kind. En wie dacht dat het moederschap haar gevoel voor provocatie zou temperen: nope.
Het lievelingsgerecht waar de kinderen wél hun bord voor leegeten tot het kinderboek dat je inmiddels kan dromen: iedere mama heeft zo haar favorieten. Deze week deelt Valerie Gumster, beter bekend als Closet van Val, haar 15 favorieten.