De opvoedtantes Els en Do beantwoorden opvoedvragen met een knipoog en stellen zichzelf voor: “Wij zijn geboren voordat de pil was uitgevonden, kwamen ter wereld zonder dat onze ouders daarom hadden gevraagd en werden te hooi en te gras opgevoed. Zelf kregen wij heel bewust kinderen en daarom voelen we tot op de dag van vandaag (ze zijn inmiddels 34, 22 en 20) de plicht hen permanent gelukkig te maken. We kennen dus twee opvoedingsstijlen van nabij, en blijven onverminderd op zoek naar de gulden middenweg.
Lees verder onder de advertentie
Hier lees je een van de vragen, mét antwoord
Mijn zoon (8) is niet sportief. Hij wil niet op voetbal, niet op tennis, niet op hockey. Hij wil alleen maar gamen. Als ik op het veldje voor ons huis voetballende jochies zie heb ik het gevoel dat ik faal als moeder.
Lees verder onder de advertentie
Wilt u onmiddellijk ophouden met die schuldgevoelens? Die hebben ouders veel te veel tegenwoordig. Uw zoon is geen kleipoppetje dat door u kan worden gekneed. Hij is wie hij is, een uniek pakketje genen. Met invloeden van een buitenwereld waar u niks over te zeggen hebt. Hoe hij opgroeit, hangt voor een groot deel daarvan af. Het enige wat u kunt doen is hem zo goed mogelijk begeleiden in zijn mogelijkheden en begrenzingen. En hier stuit u op een begrenzing.
Spelletje
Uw zoon heeft blijkbaar geen aanleg voor balsporten en kan er geen interesse voor opbrengen. Nou en? Als hij maar beweegt. Om zijn botjes en zijn spieren te ontwikkelen. Minimaal een uur per dag is de richtlijn bij opgroeiende kinderen. Maak er een spelletje van, waarbij hij zelf mag bedenken hoe hij het uur invult. Naar school lopen of fietsen en spelen in het speelkwartier telt mee. Hutten bouwen en in bomen klimmen in het bos ook.
Lees verder onder de advertentie
Stickers
Hou een sticker-beloningsysteem aan. Als hij dertig stickers heeft verzameld krijgt hij een filmkaartje. Uw zoon vindt het vast leuk naar films te gaan die zijn gebaseerd op games. Die draaien in een bioscoop. Naar zo’n bioscoop kun je wandelen – we hopen dat het gebouw een beetje uit uw buurt ligt. Kan uw kind al lopende weer nieuwe stickers verzamelen.
Een zacht ruisend geluid op de achtergrond. Voor veel ouders is white noise vaste prik bij bedtijd. Het geluid – alsof er een föhn of stofzuiger aanstaat – zou baby’s helpen sneller in slaap te vallen en beter door te slapen. Maar een expert waarschuwt nu voor dit populaire hulpmiddel.
Kim Feenstra (40) neemt even een pas op de plaats. In het programma Gelukkig hebben we de foto’s nog! kijkt het model terug op haar leven, en vertelt dat een nieuwe romance er voorlopig niet in zit.
Iedere week delen we op Kek Mama een dilemma van onze lezers. Deze week het dilemma van Georgina (38). Ze heeft haar kleuter namelijk niet onder controle en schaamt zich hiervoor.
In het najaar kan de temperatuur ’s nachts flink dalen. Maar hoe weet je of je kindje het écht niet te koud heeft in bed? Twee kinderslaapcoaches delen belangrijke signalen waaraan je kunt zien dat het misschien tijd is voor een extra laagje kleding of een warme slaapzak.
Met twee vaders in je leven wordt Vaderdag ineens een iets complexere puzzel. Voor Nino van der Meijde (19) is het wel glashelder wie die rol écht vervult. Hoewel zijn biologische vader niemand minder is dan Octave ‘Okkie’ Durham, de man achter de beruchte Van Gogh-roof, ligt zijn hart bij Andy van der Meijde (46).