De Consumentenbond is zich rot geschrokken na de jaarlijkse traphekjestest: acht van de vijftien onderzochte hekjes zijn zo gevaarlijk dat ze het rapportcijfer ‘1’ krijgen.
Lees verder onder de advertentie
Voornamelijk de hekjes die alleen met een plakstrip zijn vastgezet, worden afgeraden.
Niet sterk genoeg
Fabrikanten geven in hun handleiding vaak de keuze om de hekjes met plakstrips of met schroeven te bevestigen. Maar wat blijkt? De meeste plakstrips zijn niet sterk genoeg: ze vallen gemakkelijk uit de deur- of trapopening of ze verschuiven. De Consumentenbond roept fabrikanten dan ook op hun handleidingen direct aan te passen en gebruikers te instrueren dat ze de hekjes altijd (ook) met schroeven vastzetten. Al kwamen twee hekjes die wel met schroeven vastzaten, óók niet goed uit de test: deze braken al na een botsing met een gewicht van tien kilo.
Lees verder onder de advertentie
Dit zijn volgens de Consumentenbond de afraders:
BabyDan Premier klemhekje (het oude model doorstond deze test wél)
De bond heeft eerder ook al een zwarte lijst gemaakt van traphekjes die onveilig zijn. Goed om te weten: er staan ook oudere modellen bij die niet meer te koop zijn, maar wel nog tweedehands beschikbaar zijn of nog worden gebruikt.
Wietze de Jager sprak in KINDEREN!!!! de podcast met Frank van der Lende en Leonie ter Veld over zijn kinderen, zijn leven op Bonaire en zijn grootste angst in het ouderschap.
Een scherm kan soms voelen als de ultieme ouderlijke reddingsboei. Even een filmpje aan en iedereen heeft rust. Toch kiezen steeds meer ouders ervoor om duidelijke grenzen te stellen aan schermgebruik.
Het lievelingsgerecht waar de kinderen wél hun bord voor leegeten tot het kinderboek dat je inmiddels kan dromen: iedere mama heeft zo haar favorieten. Deze week deelt Valerie Gumster, beter bekend als Closet van Val, haar 15 favorieten.
Voormalig handbalster Estavana Polman (34) maakte vrijdagavond aan de talkshowtafel van Vandaag Inside bekend of zij en Rafael van der Vaart een zoon of dochter verwachten.
Simone verwondert zich over kleine dingen in het leven, die ze koppelt aan grotere dingen. Soms alledaagse dingen, zoals vakantieliefdes van haar kinderen. Soms dingen die spelen in de maatschappij, zoals kinderen die het land uit worden gezet. Ze werkt als journalist, tekstschrijver en fotograaf. Ze woont samen met L. en hun twee zonen van […]
Een naam bedenken voor je kind is nog best een klus. Kies je iets klassieks, iets unieks of ga je voor een naam die niemand snel vergeet? Destiny kreeg zo’n naam. Vooral haar tweede naam zorgt regelmatig voor opmerkingen.