Schelden in het bijzijn van je kinderen? Kan prima, vindt blogger Kate Levkoff. Op Scary Mommy deelt ze vijf redenen waarom.
Lees verder onder de advertentie
1. Ik ben een volwassene
“En één van de voordelen hieraan is: ik ben vrij om te zeggen wat ik wil, wanneer ik dat wil, zonder op m’n vingers getikt te worden.”
2. Het zijn kinderen
“Ik weet dat ik het goede voorbeeld moet geven, daarom draag ik een broek als ik ze naar school breng. Maar ze mogen niet vloeken. Ook niet autorijden, de broodrooster gebruiken, alleen de weg oversteken of watermeloen-martini’s drinken – ik geef ze graag iets om naar uit te kijken als ze volwassen worden.”
“‘Plasje doen’, ‘mama knuffie geven?’ De helft van de tijd praten we in kindercode’s en hebben we geen idee wat we eigenlijk zeggen. Het voordeel van (strategisch) vloeken, is dat het door deze babypraat heen snijdt. Toen mijn normaal zo koele zoon (8) tegen zijn zusje schreeuwde, keek ik hem in z’n ogen en zei: Quit acting like a little shit to your sister! Het hielp.”
Lees verder onder de advertentie
4. Het ouderschap is een opeenstapeling van ‘what the f*ck’-momenten
“Ik moet mijn ware gevoel uiten als er opnieuw een Lego-stukje in m’n hiel steekt, ik een sok uit de wc-pot verwijder of drie kinderen ruzie maken over wie van hen het meeste van kaas houdt…”
5. Want ik heb sinds het moederschap al genoeg opgegeven
“Slaap, gezond verstand, parmantige borsten, carrièrekansen, gelakte nagels, geld, mode, energie, skinny jeans – en ga zo maar door. Moet ik dan ook nog mijn manier van communiceren opgeven? Nee schatten, nooit.”
Die bekende ballen in de lucht houden, da’s voor iedere moeder een uitdaging, maar hoe doe je dat als je een succesvolle business runt? Kimberly Bosman deelt met Kek Mama hoe zij haar werk-privébalans in evenwicht houdt.
Ze is de hoogstgenoteerde vrouwelijke self-made miljonair in de Quote Top 100, maar dat was nooit haar doel. Sharon Hilgers van My Jewellery begon gewoon met fröbelen aan de keukentafel en van het een kwam het ander.
Tot 1956 werden vrouwen ontslagen als ze gingen trouwen. De tijden zijn sindsdien wel veranderd, zou je denken, maar zwangerschapsdiscriminatie komt helaas maar al te vaak voor. Marleen Staal merkte dat ze in de overdrive ging om zich te bewijzen toen ze zwanger was.
We doen het allemaal wel eens: een zak vol cadeautjes met Sinterklaas en iets extra’s met Kerst. Want: kinderen blij, wij blij. Maar té veel cadeautjes geven, kan op de lange termijn nadelen hebben.
Terugkijkend leidde ze een luxeleventje toen ze maar zestien uur per week werkte. Maar nadat haar huwelijk strandde is Vivian fulltime gaan werken, met een eeuwig schuldgevoel naar haar kinderen toe als gevolg.
Melissa Pieters (33) is getrouwd met Bilal (34), moeder van drie jonge kinderen (9, 6 en 2), influencer (@melisspieters op Instagram) en een bekeerde moslima. Hoe vliegt zij de decembermaand aan?