Gerlinde van der Struijk (37) en Michiel (47) huren elk jaar een zeilboot, schepen dochter Valerie (6) en zoon Hidde (3) in, en zien wel waar de wind hen brengt.
Lees verder onder de advertentie
Slapen
In de kajuit Wij slapen altijd op de boot, maar we hebben één keer zonder kinderen overnacht in de haven van Harlingen. Daar vind je een reddingsboot die is omgebouwd tot hotelkamer. Heel bijzonder. reddingsboot.nl
Doen
Zeehondjes kijken Vanuit de Jachthaven van Vlieland kun je zeehondentochten boeken. Je vaart dan met bootjes richting de zandbanken waar de zeehondjes liggen te zonnen of langs de boot zwemmen. zeehondentochtenvlieland.nl
Visjes vangen Neem een schepnetje mee, of koop er onderweg eentje. In elke haven zijn kinderen namelijk visjes aan het vangen. Altijd een groot avontuur.
Naar het strand Met mooi weer zoeken we het strand op. Fijne speelstrandjes vind je bij De Kuilart in Koudum, bij Makkum en in Langweer. Op Vlieland heb je een prachtig breed strand aan de oostzijde, op loopafstand van de haven.
Piraatje spelen In Oudeschild op Texel ligt het Speelwrak, een mooie oude speeltuin. Je vindt er een groot piratenschip als klimtoestel en er is een waterspeeltuin met graafmachines, waterpompen, een waterrad en waterdammetjes.
Eten
Op het strand In De Cocksdorp kun je relaxed samen eten bij strandpaviljoen Kaap Noord. De menu’s zijn heerlijk en kinderen kunnen ook direct weer het strand op als ze klaar zijn. strandpaviljoenkaapnoord.nl
Broodje Schurk In ’s Lands Welvaeren in het Friese Heeg is de ‘Al Capone’ (broodje hamburger) als lunch een echte aanrader. Er is ook een mooie speelhoek. facebook.com/welvaeren/
Kinderen welkom Eetcafé Nooitgedagt vind je in het centrum van Harlingen. Fijn: ze hebben er een goede kinderhoek. eetcafenooitgedagt.nl
Anouk is trotse echtgenote van Erwin en mama van vier meiden: Aurélie (11), Emeline (10), Vieve (8) en Lilou (5). In hun levendige huishouden is het soms één en al chaos, maar liefde, gelach en spontane dansfeestjes voeren steevast de boventoon. Anouk deelt vol enthousiasme haar avonturen in het ouderschap.
Iedere moeder heeft haar momentjes. Maar sommige blunders zijn té erg – of te hilarisch – om voor jezelf te houden. In de rubriek ‘Opgebiecht’ delen vrouwen hun grootste geheimen en gênantste momenten. Deze week Romy* tijdens het optuigen van de kerstboom.
Elke generatie moeders denkt stiekem dat zij het echt anders doet dan de vorige. En dat klopt ook best. Waar oma nog geloofde in “niet lullen maar poetsen”, en onze eigen ouders ineens álles gingen overanalyseren, blijken Gen Z-ouders hun eigen route te kiezen.
Astma bij kinderen is dus veel meer dan ‘pech in de familie’. Uit een grote studie van het Emma Kinderziekenhuis van Amsterdam UMC blijkt namelijk dat ook je woonplek en thuissituatie een flinke vinger in de pap hebben. Zo wonen kinderen met ernstig astma vaker in een huurhuis, groeien ze op in gezinnen met een […]