Je hoeft maar naar een alpaca te kijken en je bent verkocht. Niet zo gek dus dat alpacaboerderijen in Nederland als paddenstoelen uit de grond schieten. Kek Mama heeft de leukste geselecteerd.
Lees verder onder de advertentie
Tip: door de coronamaatregelen zijn mogelijk nog niet alle uitjes volledig toegankelijk of is een reservering nodig. Check voor vertrek altijd de website voor de laatste ontwikkelingen.
Alpaca Mountain – Sweikhuizen
Sinds mei 2012 verkoopt De IJspoort het lekkerste Italiaanse ijs in de grote poort van een carréboerderij, maar de zitjes met uitzicht op alpaca’s in de wei en op de fokkerij Alpaca Mountain maken het af. Ook leuk: na afloop kun je een potje alpacagolf (tussen de alpaca’s) spelen.
Alpaca Groningen – Opende
Van Miss Montreal en Steven Seagal tot Arianne Rosie, B Impressed en Evelyn Erbprinz: hier leven alpaca’s op stand. Je mag ze aaien en ook hun wol wordt verkocht.
Alpaca High Tea – Lemelerveld
Een uitgebreide high tea of boerenlunch tussen de Alpaca’s boek je bij deze boerderij in Lemelerveld. Ze bieden georganiseerde pakketten aan, maar je kunt altijd bellen om je eigen dag samen te stellen. En knuffelen en foto’s maken mag sowieso.
Alpaca Hoeve – Noord-Brabant
De alpaca’s op deze boerderij dragen minder internationale namen (Maud, Lotte, Sophie, Fenna) dan in Groningen, maar dat maakt ze niet minder leuk. Voordat je met de dieren gaat wandelen, krijg je een korte uitleg over hun gedrag en de do’s en don’ts. Daarna ga je de bossen in de buurt van Tilburg in.
Lees verder onder de advertentie
Alpacafarm – Vorstenbosch
Fotografie: pieternels.pics
Dit is een professionele boerderij die zich vooral richt op het fokken van alpaca’s. Ze verhuren ook vakantiewoningen op hun ranch – word je fijn wakker met uitzicht op de dieren. Liever alleen wandelen? Ook dat kan hier.
Alpacahoeve de Klinkenberg – Sassenheim
Al jaren een begrip in de bollenstreek, want veel alpaca’s hebben een winnaars- of zelfs kampioenstitel op hun naam staan. Je kunt met ze wandelen, meedoen aan een mindfullness-dag met de dieren of voor één dag leven als een boer.
Alpacaboerderij en bed & breakfast de Willemshoeve – Rhoon
Tegen het eind van de Essendijk die dwars door de Rhoonpolder loopt, wonen Wim en Els. Mét een paar families alpaca’s. Bovendien hebben ze een bescheiden bed & breakfast waardoor je zowat tussen de dieren kunt slapen.
Iedere moeder heeft haar momentjes. Maar sommige blunders zijn té erg – of te hilarisch – om voor jezelf te houden. In de rubriek ‘Opgebiecht’ delen vrouwen hun grootste geheimen en gênantste momenten. Deze week Charlotte, die regelmatig een verkeerde leeftijd krijgt aangemeten.
Iedereen weet: stilte bij kleine kinderen is altijd een slecht teken. Ze doen geheid iets wat niet mag. En dan zijn er nog gradaties in ‘wat niet mag’. Shannon viel stijl achterover door deze actie van haar peuter Ted.
Soms zijn de grootste levenslessen verpakt in kleine, intieme momenten. Voor Maxime Meiland was dat het moment waarop ze haar dochtertje Claire vertelde wie haar biologische vader is.
Laurie (38) is orthopedagoog, opvoeddeskundige en moeder van zoons Dex (8) en Otis (3). Sinds vorig jaar woont ze met haar gezin in Kaapstad. In haar column schrijft Laurie over haar ervaringen van het emigreren met twee jonge kinderen, het leven in Zuid-Afrika en de hoogtepunten en worstelingen van het ouderschap.