Sanne is bekend van haar sketchvideo’s op haar Instagramkanaal @laviesanne. Ze is moeder van James (8), Isé (5) en baby Amélie.
Lees verder onder de advertentie
“Mama geef nou eens antwoord!” klinkt het strenge stemmetje van mijn dochter. Het is maandagochtend en dan draai ik de ochtendspits altijd in mijn uppie. Mijn kleuter zit al tien minuten onafgebroken te kwebbelen terwijl ik verwoede pogingen doe om mijn hoofd bij een boodschappenlijstje te houden. En passant vul ik broodtrommels en pak rugzakken in. Met de boter aan m’n vingers en draaiend aan de deksel van een drinkbeker meen ik in de verte een vraag te hebben gehoord.
Lees verder onder de advertentie
Luisteren
Zonder een clue te hebben en hopend dat het antwoord aansluit bij de vraag mompel ik: “Eh ja. Ja, inderdaad.” Fout dus. “Mama, dat klopt niet wat je zegt. Je luistert niet hè. Ik vroeg of je mijn ketting die James kapot heeft getrokken alweer had gemaakt.”
Ze stiefelt geïrriteerd door de woonkamer. Mijn mondhoeken krullen. Hoe dit dametje me de wind van voren geeft. Die attitude. Compleet terecht overigens, want ja, ik zat met mijn gedachten elders en ja, ik gaf een lukraak antwoord. “Sorry schat, ik luisterde inderdaad niet goed naar je. Maar ik beloof je, vandaag maak ik tijd en knoop ik het sluitinkje er weer aan. Erewoord!”
Ik ben weer even op mijn plaats gezet. Dit meisje moet je niet voor de gek houden. Ze prikt overal moeiteloos doorheen en steekt haar observaties niet onder stoelen of banken. Tijdens dansshowtjes waarbij ik als publiek fungeer hoef ik het niet te wagen ook maar twee seconden mijn blik af te wenden. “Je moet wel echt de hele tijd blijven kijken, mama. Ook niet knipperen.” Laatst kreeg ik zowaar commentaar op de manier waarop ik om haar mopjes lachte. “Mam, ik hoor wel dat je nep lacht hoor. Dat is stom.” Tsja, daar had ik niet van terug.
“Ik ben weer even op mijn plaats gezet. Dit meisje moet je niet voor de gek houden”
Lees verder onder de advertentie
Als ik later mijn moeder vertel wat haar kleindochter de laatste tijd allemaal uitkraamt, zegt ze: “O dat verbaast me niks, jij was precies zo. Op je verjaardag in de kleuterklas, toen het hele cluppie voor je ging zingen, stond jij op een stoel en instrueerde van bovenaf het hele gezelschap: ‘Jullie moeten hárd zingen en klappen, goed op de trommels slaan en allemaal naar mij kijken.’ Nou Sanne, maak je borst maar nat”, gniffelt ze. We schieten allebei in de lach.
Met een abonnement op Kek Mama geniet je van mooie voordelen:*Goedkoper dan in de winkel*Lees elke maand als eerst Kek Mama*Gratis verzondenAbonneer je nu en betaal slechts €4,19 per editie.
Een mobiele telefoon, die heeft een kind toch niet nodig, vindt de een. Buitenspelen zal ie, en boeken lezen. Juist wel, vindt de ander. Een mobiel is namelijk hartstikke educatief, en nog veilig ook.
Ellen (37) is getrouwd met Arend (39) en moeder van Sanne (9) en Keesje (7). Haar man heeft zich een paar jaar geleden laten verleiden om in de crypto’s te stappen, maar dat heeft nog niet het gewenste resultaat opgeleverd.
Leven zónder auto, videogames en de hipste items, maar met tweedehands parels, biologische boodschappen en kamperen in de natuur. Moeder Kari (37) leeft samen met haar dochters Isaya (10) en Alela (7) volgens de seizoenen, voor een groen en vrij leven.
Anouk is trotse echtgenote van Erwin en mama van vier meiden: Aurélie (12), Emeline (10), Vieve (8) en Lilou (5). In hun levendige huishouden is het soms één en al chaos, maar liefde, gelach en spontane dansfeestjes voeren steevast de boventoon. Anouk deelt vol enthousiasme haar avonturen in het ouderschap.
Zo zit het met de centen bij andere gezinnen. Wat komt erin? Wat gaat eruit? En blijft er nog iets over? In Banksaldo delen ouders hun maandelijkse inkomsten en uitgaven. Want laten we eerlijk zijn: zijn we niet allemaal een beetje benieuwd hoe anderen het doen? Deze week het banksaldo van Naomi.
Na een pittige periode met ziekenhuisopnames, mentale dips en een kinderwens die even op pauze staat, probeert Amy Rose, bekend van Winter Vok Liefde, vooral weer te vertrouwen op haar eigen lichaam en gevoel. En dat doet ze stap voor stap.