Patricia van Liemt is radiopresentator, schrijver en moeder van Maria (11) en Phaedra (8). Elke vrijdag schrijft ze rake, eerlijke, grappige en vooral herkenbare columns over haar leven en het moederschap.
Lees verder onder de advertentie
Ik vroeg me van de week oprecht af of je op je tachtigste nog een orgasme kunt krijgen. Het gaat de laatste tijd bij ons thuis namelijk best vaak over seks. Niet omdat ik het over de boerenkool schreeuw, maar omdat mijn oudste dochter (11) sinds kort op school een wekelijks uurtje seksuele voorlichting krijgt. Daar ben ik heel blij om, want in mijn tijd werd er op de middelbare school misschien één biologieles aan gewijd en de rest moesten je ouders maar invullen. Wat op mijn veertiende natuurlijk mega awkward was. Bovendien had ik het tegen die tijd zelf wel uitgevogeld.
Lees verder onder de advertentie
Privé
‘Maar’, zei een vriendin van mij laatst tegen mij, toen ik haar en nog een paar andere vriendinnen vroeg hoe vaak zij masturbeerden, ‘is het juist niet het geheimzinnige dat seks spannend maakt?’ Enigszins teleurgesteld omdat het masturbatie-antwoord uitbleef, was ik wel getriggerd door wat zij zei. Want is het allemaal nog wel zo exciting als inderdaad alles out in the open is?
Lees verder onder de advertentie
Ik denk dat het belangrijk is om aan onze kinderen mee te geven dat er toestemming moet zijn tussen de twee (of drie?) partijen die seks hebben. En dat je bijvoorbeeld halverwege ‘het spel’ nog steeds van gedachte mag veranderen – dat soort wijze lessen. Mijn conclusie is dus dat we er wel met onze kinderen over mogen praten en voorlichten, zodat ze weten dat seks een heel scala aan varianten heeft. Maar ik vind ook dat mijn vriendin een goed punt heeft. Dat seks ook klein en privé mag zijn.
Goed, ik wil toch nog even terugkomen op mijn initiële vraag of bejaarden nog seks hebben. Ik ben in de statistieken gedoken en ik heb goed nieuws: 51 procent van de mensen tussen de 70 en 80 jaar heeft nog seks. Sterker nog, een kwart daarvan heeft zelfs wekelijks geslachtsgemeenschap. Props voor de oudjes.
Lees verder onder de advertentie
Dus mocht je dit lezen met een huilende baby in je armen, vier uur slaap en een libido met een nieuw dieptepunt: we hebben nog wat om naar uit te kijken…
Patricia van Liemt is radiopresentator, schrijver en moeder van 2 lab baby’s Maria (11) en Phaedra (8). Ze werkte o.a. bij Qmusic en 100% NL. Haar succesvolle podcast serie Let’s Talk About Sex(e) hoor je nu op GoodLIFE Radio. Haar man woont doordeweeks in Zwitserland, wanneer ze probeert kids, werk en girls nights zo goed en zo kwaad te combineren. In haar debuut roman ‘De Lab Baby’ vertelt ze over haar persoonlijke ervaringen met IVF.
Presentatrice Renate Verbaan-Gerschtanowitz (46) brak in 2004 door, nadat ze tijdens de TMF Awards door de kijkers werd verkozen tot nieuwe vj van de populaire muziekzender. Samen met presentator Winston Gerschtanowitz vormt ze al meer dan twintig jaar een stel en hebben ze twee zoons.
Begin jaren 2000 maakt Nederland kennis met Tooske Ragas (51) als presentatrice van Idols. Niet veel later vindt ze de liefde bij zanger Bastiaan Ragas, wordt ze bonusmoeder en krijgt ze drie dochters. Maar naast alle hoogtepunten maakt ze ook ingrijpende momenten mee.
Melanie: “Na weken wachten kregen we eindelijk de uitslag van de onderzoeken naar Sara’s aangeboren obesitas. De diagnose bracht meer vragen dan antwoorden. Tot er opeens werd aangebeld en Wendy van Dijk voor onze deur stond.
Jody Bernal (45) werd in de zeroes beroemd met zijn zomerhit Que si que no. Hij groeide uit tot hét popidool van Nederland en stond bovenaan de hitlijsten. Inmiddels is Jody een succesvol dj en vader van twee dochters: Olivia en Poppy June. Wij spraken hem.
Rafael van der Vaart kreeg tijdens een podcastinterview onverwacht een wel heel bekende stem te horen. Zijn ex-vrouw Sylvie Meis had een persoonlijke vraag voor hem ingestuurd over hun zoon Damián. Zijn antwoord laat zien waar zijn prioriteiten tegenwoordig liggen.
De twaalfjarige zoon van Marije (42) wilde graag zijn eigen geld verdienen met een krantenwijk. Omdat hij daar nog te jong voor was, kwam zijn salaris binnen op de rekening van zijn zus Merel (15). Dat ging maandenlang goed, dachten ze.