Patricia van Liemt is radiopresentator, schrijver en moeder van Maria (14) en Phaedra (11). Elke vrijdag schrijft ze rake, eerlijke, grappige en vooral herkenbare columns over haar leven enhet moederschap.
Lees verder onder de advertentie
Ik ben een overtuigd vegetariër. En eerlijk? Helaas nog niet zo heel lang. Maar ja, ook ik was ooit helemaal in de ban van dat ‘doodnormale’ stukje vlees. Interessante woordspeling in deze context, trouwens. Vroeger serveerde mijn moeder ons vijf dagen per week trouw een AVG’tje: aardappelen, vlees en groente. Toen ik besloot vegetariër te worden, moest er dus echt even een kookpatroon doorbroken worden. En geloof me, dat is voor iemand die niet van koken houdt, best een uitdaging. Nieuwe recepten uitproberen? Not really my thing.
Op kantoor was ik vaak degene die de lunch regelde en dan kocht ik geen vlees. In het begin zag ik wat verbaasde blikken, maar al snel was het ons nieuwe normaal. Ook als ik een groter event organiseer, laat ik standaard een vegetarische lunch verzorgen. De eerste keer dat ik dat voorstelde, zag ik mijn collega’s even slikken. ‘Kun je dat wel maken?’ vroegen ze bezorgd. Heel even twijfelde ik – totdat ik dat beeld weer voor me zag van een moedervarken dat haar biggetjes zoogt, terwijl ze zelf in een ijzeren stang ligt. Wekenlang, maandenlang… Een vegetarische kroket leek me een prima oplossing.
“Een vegetarische kroket leek me een prima oplossing”
Lees verder onder de advertentie
En weet je wat het grappige is? Niemand had het door. Echt niemand. De lunch bestond uit soep, broodjes hummus met verse groente, brie, en natuurlijk vegetarische kroketten. Pas toen ik vroeg of iedereen het lekker vond en opbiechtte dat de kroketten vegetarisch waren, vielen de kwartjes.
Gisteren was ik bij een klant, en ook daar was alles vegetarisch! En gevarieerd. Ik zag een mannelijke collega enthousiast vegetarische smeerworst eten. Kijk, het kan dus gewoon.
Maar ja, toen kwam ik gisteren op kantoor kwam, zag ik dat iemand anders de boodschappen had gedaan. Je raadt het al…
Er is nog een hoop werk te doen.
NB: In Nederland worden er dagelijks 1,7 miljoen dieren geslacht.
In ons Kek Mama magazine lees je de mooiste verhalen, herkenbare columns en de leukste fashion en lifestyle tips. Abonneer je nu voor slechts € 29,95 per jaar en ontvang de glossy als eerste op je deurmat.
De opvoeding van Xess doet Yolanthe alleen, maar het contact met zijn vader, voormalig voetbalprof Wesley Sneijder, is wel heel goed. Wij spraken haar.
Tussen werk, kinderen, boodschappen, sportclubs en die eindeloze wasmand blijft er soms weinig energie over voor elkaar. Waar je vroeger urenlang kon kletsen en elke avond de vonken door de slaapkamer vlogen, eindig je nu regelmatig samen lusteloos op de bank, terwijl jullie allebei gedachteloos door je telefoon scrollen.
Een avond op de bank met Netflix of Videoland is natuurlijk heerlijk, niemand die daar iets op tegen heeft. Maar stellen die zich langdurig verbonden voelen, blijken opvallend vaak net iets anders te doen als de dag voorbij is.
Veel ouders doen het met de beste bedoelingen: zorgen dat hun kind goede cijfers haalt en later alle kansen heeft. Logisch, maar volgens onderzoek onder honderden hoogpresterende leerlingen heeft die opvoedstijl ook een keerzijde.
Neeltje voelde altijd al ‘iets’. Haar relatie met Jacco was anders, dan met vorige mannen. Beter, op veel vlakken. Maar op andere vlakken ook minder. En toen ze twee keer vlak na elkaar de vraag kreeg of Jacco homo is, ging ze zelf aan alles twijfelen.
Met drie jonge kinderen in huis is tijd met z’n tweeën soms een zeldzaam goed. Dus een onverwacht momentje samen is meer dan gewenst. Alleen reken je dan niet op publiek.