Mariëtte Middelbeek is auteur en columnist en mamavlogger voor Kek Mama. Samen met haar man Erik heeft ze zoon Casper en dochter Nora.
Lees verder onder de advertentie
Hier in huis wemelt het van de kalenders. Je zou bijna denken dat ik een vreemde neiging tot hoarden heb of wanhopig probeer grip te krijgen op de tijd, maar het gaat hier om een ander soort kalenders, namelijk A4’tjes met daarop een aantal vakjes, meestal veertien. Voor elk vakje kan een sticker worden verdiend, maar uiteraard alleen door netjes te doen wat je moeder zegt.
Lees verder onder de advertentie
En als je moeder heeft bedacht dat je moet stoppen met je speen, niet 700 keer mag roepen voor het slapengaan en – heel raar, ik weet het – niet k-u-t meer mag zeggen, dan doe je dat braaf tot alle vakjes vol zijn en het gedrag in kwestie is afgeleerd, om vervolgens je beloning te ontvangen in de vorm van kiezen wat we eten, een klein cadeautje of iets leuks doen. Werkt als een dolle, al eten we wel opvallend vaak pannenkoeken.
Sinds kort hebben we alleen wat nieuws: de kalender op herhaling. Ik had mezelf beloofd hieraan niet te beginnen, want dan blijven we aan de gang, tot Nora na de vakantie besloot dat het weliswaar leuk was dat we eerder pannenkoeken aten omdat zij zonder drama naar haar juf was gelopen, maar dat dat niet betekende dat ze nu niet opnieuw een theatershow bij het wegbrengen kon opvoeren.
Lees verder onder de advertentie
En zo kwamen wij op dag één terecht in een situatie met een kind dat – nadat ik haar met een fikse sprint tussen geparkeerde auto’s vandaan moest slepen – met alle kracht die ze uit haar één meter tien kon halen, probeerde om zichzelf te bevrijden uit de armen van de juf terwijl ik half snikkend zo snel mogelijk wegliep, omdat dat nu eenmaal het beste schijnt te zijn.
Voor niemand leuk en dus lag er al bij thuiskomst een nieuwe kalender voor haar klaar. Nora beloofde beterschap en verheugde zich intens op nieuwe pannenkoeken. Ik liet maar weer een opvoedprincipe varen (dat doe ik sowieso nogal frequent), omarmde de herhalingskalender en keek trots toe hoe ze de volgende dag een beetje zenuwachtig maar hartstikke stoer naar de juf liep.
Patricia van Liemt is radiopresentator, schrijver en moeder van Maria (15) en Phaedra (12). Ze schrijft rake, eerlijke, grappige en vooral herkenbare columns over haar leven.
Anouk is trotse echtgenote van Erwin en mama van vier meiden: Aurélie (11), Emeline (8), Vieve (7) en Lilou (4). In hun levendige huishouden is het soms één en al chaos, maar liefde, gelach en spontane dansfeestjes voeren steevast de boventoon. Anouk deelt vol enthousiasme haar avonturen in het ouderschap.
Dat kinderen veel fantasie hebben is een feit, maar toen de kinderen van de 39-jarige Dani een mysterieuze man in hun kamer zagen, wist ze: er spookt meer tussen hemel en aarde.
Huisdieren, ze zijn onderdeel van je gezin. Vaak zelfs eerder deel van jullie gezin dan je kinderen. Je houdt zielsveel van ze, maar soms drijven ze je zo tot waanzin dat je ze eigenlijk gewoon per direct bij het asiel wilt afzetten. Deze week Janine en de kat Pluis.
Zestien jaar na hun laatste gezamenlijke optreden staan Karen Damen (50), Kristel Verbeke (49) en Kathleen Aerts (47) opnieuw zij aan zij op het podium. En daar blijft het niet bij: de K3 Originals – zoals de iconische eerste bezetting van de meidengroep wordt genoemd – komen nu ook met een eigen documentaire.