Mariëtte Middelbeek is auteur en columnist en mamavlogger voor Kek Mama. Samen met haar man Erik heeft ze zoon Casper en dochter Nora.
Lees verder onder de advertentie
Ik ben niet erg thuis in de goeroes, maar er zijn er vast die bepleiten dat de ultieme balans betekent dat je een situatie hebt gevonden waarin gebrek niet bestaat. Of misschien heb ik het zelf bedacht, dat kan ook, maar in elk geval ben ik naarstig op zoek naar een dergelijke situatie. Ik verkeer in de gelukkige omstandigheid dat het gebrek in mijn leven zich niet bevindt op zeer essentiële vlakken.
Lees verder onder de advertentie
Tijd-werkverhouding
Zonder nu in allerlei clichés te vervallen, kan ik niet vaak genoeg bedenken wat een geluk dat is. Geen gebrek aan gezondheid, geld, eten, liefde, vrienden en familie. Daar staat tegenover dat ik dat ene gebrek maar niet de baas kan worden: tijd. Ik moet zeggen dat de hele coronaperiode het er niet beter op heeft gemaakt, en toen de school en opvang eenmaal weer opengingen had Nora natuurlijk binnen de kortste keren een verkoudheid te pakken zodat ze thuis moest blijven en daarna de juf, zodat de hele klas thuis moest blijven. En zo modderden we door, met één hand op de laptop en één op het kwartetspel.
Lees verder onder de advertentie
Tel dat op bij het gegeven dat ik moeite heb met nee zeggen en de tijd-werkverhouding in mijn leven immer te zonnig inschat, dan kom je op een punt dat ik een tikje zenuwachtig in mijn agenda kijk. Erik ook, trouwens. We gingen bijna op vakantie, hadden allebei nog 3516 dingen af te maken en o ja, Casper was jarig. Ik stress niet snel, maar toen wel en dus kwam ik op het lumineuze idee om te doen wat succesvolle mensen doen.
Voor een werkproject was ik in de managementzelfhulpboeken gedoken en daar stond het in: lid worden van de 5 uur-club. Dat is een illuster gezelschap van mensen die niet worden geplaagd door tijdgebrek, omdat ze elke dag om 5 uur beginnen met werken, zodat ze tegen ontbijttijd hun halve to-dolijst hebben weggewerkt. Het klonk ineens als een geweldig idee en Erik en ik zetten de avond voor Caspers zesde verjaardag de wekker om 4.30 uur. Om hem vervolgens een uurtje op te schuiven nadat we al mijmerend over zes jaar geleden te laat naar bed waren gegaan, maar de volgende ochtend zaten we om 5.45 uur achter de laptop.
Lees verder onder de advertentie
5.50 uur. Geschuifel op de trap. Blond koppie om de hoek van de deur. “Mama! Ik ben jarig!” Het werd, kortom, een korte werkdag en een heel lange verjaardag. En de wekker staat weer op een normaal tijdstip.
Tikkie ontvangen voor een halve wortel uit iemand anders’ maaltijdsalade? Serieus?! In deze rubriek verzamelen we de meest onterechte, ongemakkelijke en gewoon ronduit gênante betaalverzoeken. Wat ze gemeen hebben? Je zag ze in ieder geval niet aankomen.
Je kinderen laten je regelmatig versteld staan, toch? Vaak op een positieve manier, maar soms ook op een… wat minder positieve manier. Mira maakte het mee tijdens de eindexamens van haar dochter.
De politie zoekt vandaag opnieuw naar de twee ontvoerde kinderen, Jeffrey (10) en Emma (8) uit Beerta, die al vier dagen spoorloos zijn nadat hun vader Klaas Bijl ze meenam. De zorgen over hun welzijn nemen met de dag toe nu er steeds meer details boven water komen.
Sommige kinderen kunnen van een gesmolten ijsje of een scheef gestrikte veterschoen een heus Grieks drama maken. Krijg je spontaan zin om auditie voor GTST aan te vragen zodra je peuter huilt omdat je haar boterham in tweeën hebt gesneden, dan is de kans groot dat er een drama queen in de dop in huis […]
Tanja Jess stond deze week stil bij een bijzonder moment: haar dochter Alice is 22 jaar geworden. Op Instagram deelde de actrice een emotionele post over haar oudste kind, die transgender is.