Laura Hogendoorn is hoofdredacteur van Mamaplaats en columnist voor Kek Mama. Ze woont in ’t Gooi, samen met haar vriend Oscar en hun kinderen Roef (8), Sierd (6) en Maia (4).
Lees verder onder de advertentie
In alle vroegte sluip ik in het donker naar beneden. Voordat ik naar m’n werk ga, maak ik drie stapeltjes met kleding. Voor elk kind één. Ik zet hun schoenen er direct onder. Zo hoeft manlief als ze opstaan hier niet meer aan te denken en kan hij al zijn aandacht besteden aan het ontbijt. Trots verlaat ik het huis met de geruststellende gedachte: dit kán niet misgaan.
Vol goede moed sta ik ’s middags na het werk te wachten bij het schoolplein om m’n kroost op te halen. In de verte zie ik een kind aan komen strompelen in een oversized trui, een van z’n kont afgezakte broek en vier maten te grote schoenen. Hoe kan het dat hij de kleren van z’n grote broer aan heeft? Op dat moment realiseer ik me dat het andersom dus ook is misgegaan. En ja, daar komt achter een boom vandaan een nogal ongelukkige jongen aanlopen, gehuld in een kittig naveltruitje met een broek zo strak waar je amper nog in kan ademen.
Het gevoel voor mode en praktisch inzicht is bij hun vader werkelijk ongekend. Hartje winter lopen de kinderen ook vaak (als moeders van huis is) in een T-shirt met korte broek door de vrieskou. En in de zomer in een wollen trui, omdat ze die zo lekker vinden zitten. Met bijpassende roodgloeiende wangen. En ook afgelopen sinterklaas ging het mis. Onze jongste mocht verkleed als Pietje. Kreeg ik eind van de dag de foto’s op de klassenapp: dertig verklede kinderen en één kind (het mijne dus) zonder pietenpak. Niet zo’n ramp zou je denken, maar het pijnlijke kwam uit de klas van onze middelste vandaan. Daar zat namelijk één volledig uitgedoste piet tussen zijn 28 klasgenoten.
“Hier kunnen topontwerpers als Mart Visser en Viktor & Rolf nog eens inspiratie uit putten”
Ach, het is allemaal goedbedoeld, hoor. Aan de intentie van mijn wederhelft ligt het zeker niet. Zelfs toen hij laatst ons dochtertje mee had genomen naar een verjaardag, gekleed in een maillot. Uitsluitend een maillot. Heel handig, aldus manlief, want als je een maillot maar goed omhoog trekt, heb je sokken, een broek en een (strapless) shirt in één. Kijk, hier kunnen topontwerpers als Mart Visser en Viktor & Rolf nog eens inspiratie uit putten.
Ontvang elke maand Kek Mama met korting en gratis verzonden op jouw deurmat! Abonneer je nu en betaal slechts €4,19 per editie.
Traktaties op school worden steeds creatiever. Van vrolijk versierde fruitspiesjes tot complete kunstwerkjes in een bepaald thema: sommige ouders halen werkelijk alles uit de kast. Ook voor de juf wordt vaak iets extra’s geregeld, maar de traktatie die juf Renata (38) kreeg, was wel héél bijzonder.
Zwanger zijn is prachtig, maar laten we eerlijk zijn: met een steeds groter wordende buik worden zelfs de simpelste dingen een uitdaging. Daar kan Roxanne Bertels, de zwangere vriendin van wielrenner Mathieu van der Poel, inmiddels over meepraten. Op Instagram deelt ze een grappige gedachte die voor veel zwangere vrouwen herkenbaar zal zijn.
Na jarenlang alles alleen te hebben geregeld, veranderde er voor Naomi van As (43) ineens een hoop toen haar grote liefde Sven Kramer (40) in 2022 een punt zette achter zijn schaatscarrière. Hij was opeens veel vaker thuis en dat was voor de oud-hockeyster toch even wennen.
Soms komt een dierbare herinnering op het meest onverwachte moment weer tot leven. Dat ontdekte ook Roxeanne Hazes tijdens een vakantie met haar gezin in Florida. Een bezoek aan een plek vol jeugdherinneringen bracht heel wat emoties met zich mee.
Een verloving, trouwplannen en een toekomst samen: Dave Roelvink en Marijn Kuipers leken helemaal klaar voor de volgende stap. Toch kwam er in september een einde aan hun relatie. Nu vertelt Dave hoe het zover heeft kunnen komen.
Tikkie ontvangen voor een halve wortel uit iemand anders’ maaltijdsalade? In deze rubriek verzamelen we de meest onterechte, ongemakkelijke en gewoon ronduit gênante betaalverzoeken. Deze week vertelt Joy (30) over het Tikkie dat ze van haar schoonmoeder kreeg.