Toen ik 20 weken zwanger was, trof ik ineens een middelgrote melkvlek in mijn beha. Ik dacht dat ik een godswonder was. Ik had immers nog nooit gehoord van iemand die al melk lekte bij 20 weken zwangerschap.
Lees verder onder de advertentie
Ik stuurde een foto van de bevlekte beha naar een paar vriendinnen, wat waarschijnlijk het meest intieme is dat ik ooit in een vriendschap heb gedaan, maar van zwanger zijn, word je schaamteloos. Allemaal bevestigden ze dat ik een godswonder moest zijn.
Zorgen
Naast dat ik mezelf als het achtste wereldwonder wilde laten vastleggen, begon ik me ook een beetje zorgen te maken. Als mijn melkproductie nu al op gang was gekomen, wat zei dat dan over de rest van mijn zwangerschap? Hoeveel melk zou ik vanaf nu gaan verliezen? Moest ik al zoogcompressen gaan aanschaffen, om gênante vlekken die verschijnen tijdens werkmeetings te voorkomen (in films verschijnen melkvlekken altijd tijdens werkmeetings)? Of moest ik de melk al gaan opvangen in bakjes, flesjes of -godbetert- een kolf? Anders zou het toch zonde zijn? Ja, ik anticipeerde op liters en liters.
Lees verder onder de advertentie
Luie tiet
Wat me ook zorgen baarde, was dat er slechts één borst had gelekt. Wat was er mis met die andere borst? Zou ik één actieve borst en één luie borst hebben? Hoorden ze niet beetje gezellig gelijk op te gaan? Ik voorzag een toekomst waarbij ik mijn baby alleen aan één kant kon voeden. Ook voorzag ik een toekomst waarin ik moest zoeken naar beha’s met aan één kant cup citroen en aan de andere kant cup meloen.
Lees verder onder de advertentie
Ongeloof
Bij mijn volgende afspraak bij de verloskundige besloot ik mijn wonderlijke situatie te bespreken. Toen ik dat deed, reageerde ze alleen helemaal niet verwonderd. Sterker nog, ze legde me doodleuk uit dat het vaker voorkomt, dat het niks zegt over latere melkproductie en al helemaal niet over de luiheid van de niet-lekkende borst. Ik knikte braaf, maar dacht er het mijne van. Lees: ik dacht nog steeds dat ik een godswonder was. Van zwanger zijn, word je schaamteloos én krankjorum.
Lees verder onder de advertentie
De rest van mijn zwangerschap bleef het bij die ene druppel.
Tara (30) is moeder van dochtertje Rosie (1). Haar boek ‘Blender zonder deksel: eerlijke verhalen over het ouderschap’ is nu te pre-orderen via Uitgeverijseptember.nl.
Actrice Jasmine Sendar (47) is in verwachting van haar tweede kindje. De reacties op haar zwangerschap liepen uiteen: van ontroerende berichten van vrouwen die hoop putten uit haar verhaal, tot ronduit onbeschofte opmerkingen over haar leeftijd. Maar Jasmine blijft onverstoorbaar.
Op sociale media regent het reacties na de uitzending van Uit de Schulden. Veel kijkers begrijpen niet hoe het zo ver heeft kunnen komen. “Een erfenis van 3000 euro en dan meteen alles opmaken? Dat is toch onbegrijpelijk”, is een veelgehoorde mening.
Gisteravond keken maar liefst 470.000 mensen naar een nieuwe aflevering van Steenrijk, Straatarm. Alleenstaande moeder Roosmarie zorgde voor heftige reacties: “Nooit gewerkt? Hoe dan?”
Influencer Rianne Meijer is zwanger van haar tweede kindje. De aankondiging kwam op haar eigen kenmerkende manier: met een flinke dosis zelfspot en humor.
Dat scholen bezig zijn met een gezond voedingsbeleid en beleg op brood, is natuurlijk alleen maar goed. Maar je kan ook overdrijven. Zeker voor moeders met zeer kieskeurige eters kan een streng beleid veel stress opleveren, vindt Ilse.
Elsemieke (31) is samen met T (33), moeder van twee zoontjes (4 en 1,5) en redacteur bij Kek Mama. Chaotisch, chronisch moe en heeft een brein met 46 tabbladen tegelijkertijd open. Probeert rust in de chaos te vinden, maar met drie mannen in huis is die rust ver te zoeken.