Presentatrice Nicolette Kluijver (35) is moeder van Isabella (7) en de tweeling Ana Sofia en Jesse (5).
Lees verder onder de advertentie
“MAM, ALSJEBLIEFT, dit is een kinderdisco!” Isabella staat aan de zijkant van de dansvloer. Net was ze nog uit volle borst aan het meezingen. Nu is de lol er voor haar vanaf. Met haar armen over elkaar en haar prachtige wipneus in de lucht staat ze zich te schamen voor mij. Voor mijn gevoel stond ik alleen helemaal niet voor aap, want de medewerkers uit de kidsclub stonden toch ook mee te dansen?
Lees verder onder de advertentie
Ik geef Isa een kus en doe met een grote lach de moonwalk naar de bar.
Schamen
Ik weet niet wanneer het is ontstaan dat Isa zich een beetje voor mij begon te schamen. Als ik op de fiets een liedje zing, hoor ik achter me: “Mam… wat zachter alsjeblieft.” Of als we bij Guus (ons paard) zijn en ik doe net of we elkaar verstaan door naar elkaar te hinniken, rolt Isabella puberaal met haar ogen.
Lees verder onder de advertentie
Mijn lieve schat. Vroeger maakten we heel veel grapjes. Haalden we kattenkwaad uit. Ik ben wel een R-moeder. Rust, regelmaat, reinheid, regels… Maar er komt bij mij ook een R bij, namelijk die van rebels. Ik probeer mijn kinderen te leren dat je het leven zelf leuk kunt maken. Een rotdag is pas een rotdag als jij het zo voelt.
Bij rottige situaties proberen wij er het beste van te maken. Zo scheurde ik eens compleet uit mijn panty terwijl we onderweg waren naar een restaurant in Amsterdam. De taxichauffeur durfde niet eens om te kijken. Een ladder van teen tot navel. Super balen, maar van zo’n situatie kun je ook iets leuks maken.
Lees verder onder de advertentie
Ana, Jesse en Isa begonnen te trekken aan mijn panty. Uiteindelijk zaten we allemaal als boeven achterin. Mega de slappe lach. Klein, ‘rottig’ moment omgebogen naar een mooie herinnering.
Of die keer dat ik uitschoot met de zeep in het bad. Het leek wel een schuimparty. Het leven is één groot feest! Maar oké, dansen op een kinderdisco, dat gaat te ver… got it! Zal niet meer gebeuren. Gelukkig kan Isabella nog wel om mij lachen met een panty op mijn kop.
Lara Temme is tekstschrijver en woont samen met haar zoon (9) en dochter (11) in Brabant. Thuis wordt er veel gelachen, geknuffeld, gehuppeld en gezongen. Wel vals, maar daar heeft het gezin zelf weinig last van. Evenals de altijd rommelige zolder.
Patrick (54) is schrijver van romans en freelance tv-redacteur. Hij woonde over de hele wereld en heeft vijf kinderen. Voor zijn column put hij uit een oneindige bron van even herkenbare als opmerkelijke verhalen over het vaderschap.
Soms komt financiële schade niet door verkeerde keuzes of pure pech, maar door – jawel – je eigen kind. Dat ontdekte Julie (29) toen ze het roze glittertasje van haar 3-jarige peuter opende.
Baby alert! Freek Vonk (42) heeft er een gloednieuwe titel bij. Hij is voor het eerst oom geworden. De bioloog deelt op Instagram het blije nieuws dat zijn zus Simone is bevallen van een zoontje: Melle.
Iedere week vertelt een leerkracht aan Kek Mama wat ze meemaakt. Deze keer: Juf Anne (47) geeft les aan groep 1/2 en stond met alle ouders op de ouderborrel na het kerstdiner van de kinderen.