Twee uur vliegen en je bent in een paradijs. Kek Mama’s Mariëtte ging een week naar Menorca met man Erik, zoon Casper (4) en dochter Nora (2).
Lees verder onder de advertentie
Eten
In de haven Op loopafstand van het resort vind je de haven van Cala’n Bosch met talloze restaurantjes. Casper en Nora speelden heerlijk op de boulevard en vermaakten zich met het kijken naar de boten. Passatge Portixol, Cap d’Artrutx
Stranden
Cala Turqueta Klein en fijn. Het strandje doet z’n naam eer aan, de zee is echt turquoise. Op de rotsen rondom het strand lopen geitjes, tot grote vreugde van de kinderen. Wel belangrijk om te weten: vanaf de parkeerplaats is het meer dan een kilometer lopen naar het strand. Wij gebruikten de dubbele buggy voor de kinderen en dat is goed te doen, al moet je hem op de terugweg omhoogduwen. Op het strand zelf zijn geen voorzieningen, maar bij het tentje op de parkeerplaats kun je een koelbox huren.
Lees verder onder de advertentie
Cala Mitjana Zacht zand, helderblauwe zee en uitzicht op een enkele zeilboot in de verte. Voor het echte bountygevoel.
Cala’n Bosch Dit strand is wat groter en ligt vlak bij het dorpje. Je kunt er een ligbed huren en er is een restaurant. Je hebt hier iets minder dat bountygevoel, maar daar staat tegenover dat je bijvoorbeeld wel een waterfiets kunt huren (voorzien van een glijbaan, echt een feest).
Boottochtje maken De zee rondom Menorca is prachtig blauw en de baaien en kliffen zijn ook heel mooi om te bekijken vanaf het water. In diverse havens kun je inschepen voor een boottocht van een halve of een hele dag, vaak met stop om ergens te zwemmen.
Schildpadden bekijken In het Parque Natural des s’Albufera des Grau zie je allerlei vogelsoorten en er leven landschildpadden. Je kunt er fijn wandelen, er is ook een korte tocht uitgestippeld van dertig minuten.
Een zacht ruisend geluid op de achtergrond. Voor veel ouders is white noise vaste prik bij bedtijd. Het geluid – alsof er een föhn of stofzuiger aanstaat – zou baby’s helpen sneller in slaap te vallen en beter door te slapen. Maar een expert waarschuwt nu voor dit populaire hulpmiddel.
Kim Feenstra (40) neemt even een pas op de plaats. In het programma Gelukkig hebben we de foto’s nog! kijkt het model terug op haar leven, en vertelt dat een nieuwe romance er voorlopig niet in zit.
In het najaar kan de temperatuur ’s nachts flink dalen. Maar hoe weet je of je kindje het écht niet te koud heeft in bed? Twee kinderslaapcoaches delen belangrijke signalen waaraan je kunt zien dat het misschien tijd is voor een extra laagje kleding of een warme slaapzak.
Schermen zijn niet meer weg te denken uit het gezinsleven. Even een filmpje tijdens het koken, een tablet in de auto of YouTube als rustmoment. Maar steeds meer experts waarschuwen: bij jonge kinderen kan overmatige schermtijd al vroeg sporen nalaten. En opvallend genoeg is dat soms zichtbaar met een heel simpele test.
Iedere week delen we op Kek Mama een dilemma van onze lezers. Deze week het dilemma van Georgina (38). Ze heeft haar kleuter namelijk niet onder controle en schaamt zich hiervoor.