Om jou een handje te helpen delen we elke zaterdag een lekker recept. Hoef jij je het apezuur niet te zoeken. Deze week: of je nu op de camping staat of in je eigen keuken, met dit heerlijke gerecht lijkt het net alsof je een vakantie naar Spanje hebt geboekt. Zonder de rekening.
Lees verder onder de advertentie
4 personen | 35 minuten
Nodig
300 g spaghetti of fideos
4 kippendijfilets
1 el paellakruiden, plus iets extra voor de kip
peper en zout
olijfolie
1 ui
2 tenen knoflook
100 g verse chorizo (of een ander kruidig vers worstje)
Als je geen fideos (fideuà in het Catalaans) kunt vinden, en die kans is best groot, breek dan spaghetti in stukjes van ongeveer 5 centimeter lang.
Snijd de kippendijen op het dunne gedeelte doormidden en kruid ze met een beetje van de paellakruiden en eventueel met peper en zout.
Zet een grote (paella)pan op het vuur met wat olijfolie en braad de kip aan.
Als de kip goudbruin is, zet je het vuur laag en gaar je nog heel even door. Haal daarna de kip uit de pan en zet apart.
Snijd de ui, knoflook, chorizo, tomaten en paprika’s in stukjes en bak alles in de pan waar de kip in gebakken is.
Voeg de gamba’s toe, en als die kleur krijgen kunnen de doperwten en pasta erbij.
Strooi de paellakruiden erin, roer door en voeg het water toe.
Breng aan de kook en laat 10 minuten sudderen.
Doe de gebakken kip erbij, roer goed door en maak af met een schijfje citroen en een beetje gesneden peterselie.
Pieter Kok is dj, maar met zo’n achternaam móet je natuurlijk een kookboek uitbrengen. Heerlijke happen voor op de boot, tijdens een fietstocht of ander gezelligs in de buitenlucht. Bestel het kookboek hier voor € 24,99
Een week weg zonder je baby als kersverse moeder: voor Suzan Rikkerink was het even slikken. Toch stapte ze samen met haar beste vriendinnen het vliegtuig in voor een bijzondere trip door Portugal.
Wie regelmatig naar Een Huis Vol kijkt, weet dat een groot gezin al snel voor de nodige reacties zorgt. Dat merkt ook Lisa Bal, die momenteel met haar gezin in het programma te zien is.
De familie Van der Vaart krijgt er binnenkort een nieuw lid bij. Rafael van der Vaart en Estavana Polman verwachten hun tweede kind samen en oma Lolita staat nú al te trappelen.
Rianne Arendsen (35) is onderwijskundige, docent kinderyoga, schrijver en o ja: moeder. Vooral moeder. In haar columns deelt ze haar observaties en bespiegelingen rondom het ouderschap – aanmodderen met de beste intenties. Volg Rianne ook op Substack.
Wendy is trotse mama van een dochter (16) en een zoon (9). Hun gezinsleven is een heerlijke, soms chaotische mix van liefde en mooie momenten. Die deelt ze graag, ook de uitdagingen die op ons pad komen. Je volgt ons op Instagram.
‘Maham, ik verveeeeeel me.’ Of: ‘Maar waarom mag ik dat niet?’ Gevolgd door zo’n toonhoogte waarvan je spontaan overweegt jezelf vijf minuten op te sluiten in de wc. Zeuren: ieder kind doet het en bijna iedere ouder wordt er vroeg of laat knettergek van.