Van speeltuinen en (voorlees)boeken tot kindvriendelijke restaurants: elke week deelt een moeder van de Kek Mama-redactie haar favoriete tips. Dit keer: de favoriete boeken van brand manager Eline Olde Kalter.
Lees verder onder de advertentie
“Ik heb het gevoel dat we in een tijd leven waarin vrouwen elkaar veel minder bekritiseren en veel meer omarmen. Sisterhood. Of op z’n Kek Mama’s: mombracing. We liften elkaar steeds vaker op. Gelukkig maar, want wauw: wat was dit nodig. Daarom deel ik graag mijn favoriete boeken die je in je kracht laten staan – stuk voor stuk geschreven door vrouwen.”
Lees verder onder de advertentie
Ongetemd leven – Glennon Dolye
“Ik heb ongeveer het hele boek gearceerd en in twee dagen verslonden. Een mooie zin die in mijn geheugen gegrift staat: “Doe het beste wat je kunt tot je het beter weet. Als je het beter weet, doe het dan beter.” Oja, en dat als je verandering teweeg wil brengen, je activistisch moet zijn. Zoveel mensen vinden dat bepaalde dingen ook echt niet kunnen, maar spreken zich er niet echt over uit en staan aan de zijlijn.”
“Dit boek kreeg ik getipt van mijn zusje Isolde. De man van Sarah blijkt een affaire te hebben met een vijftien jaar jongere vrouw. Om hun gezin niet op te geven, gaan ze dit gevecht aan; hun liefde voor elkaar en vooral de liefde voor haarzelf weer te vinden. Ontzettend kwetsbaar geschreven. Ik was vaak tot tranen geroerd.”
Holistisch leven, moeiteloos gelukkig zijn – Marjolein Berendsen
“Dit boek leert je op een mooie praktische manier om thuis te komen bij jezelf. Te leven in verbinding met jezelf en anderen. Het bevat tevens een werkboek met opdrachten en prachtige meditaties.”
“Doordat Lucy zich kwetsbaar opstelt, gaat er zo ontzettend veel kracht schuil in haar woorden. Ze vertelt haar levensverhaal en welke wijze lessen zij hieruit heeft gehaald. En trust me; mega inspirerend. Als je het uit hebt, staat het ook nog eens prachtig op je salontafel.”
Dit boek heb ik zo vaak cadeau gegeven aan vriendinnen die wat extra liefde nodig hadden. Oprah is zo’n wijze, inspirerende vrouw. Haar boek is eigenlijk één grote peptalk vol met dankbaarheid en positiviteit. En als je het hebt gelezen, komt er altijd een tijd dat je er weer even doorheen wilt bladeren.
Een waargebeurd historisch verhaal over Entgen, een slimme zelfstandige vrouw die wordt beticht van hekserij. Ondanks alles wat ze voor haar kiezen krijgt, blijft ze bij zichzelf. Ik had dit boek in twee dagen uit, want het is prachtig geschreven.”
Een huis vol kinderen, kleinkinderen en gezelligheid: André Hazes kan zich dat helemaal voorstellen. De zanger heeft al zoon Dré uit zijn eerdere relatie met Monique Westenberg, maar hoopt in de toekomst ook kinderen met zijn vriendin Noa Braaf te krijgen.
Is je kind vijf minuten later thuis dan afgesproken en heb jij in gedachten de politie al gebeld? Of stuur je tijdens een logeerpartijtje ‘heel casual’ drie appjes om te vragen of alles goed gaat? Sommige moeders kunnen nu eenmaal nét iets moeilijker loslaten dan andere. En volgens de astrologie zou je sterrenbeeld daar zomaar […]
Een naam kies je meestal voor het leven, maar soms loopt het anders. Toen Linda’s* zoon zijn eigen naam begon uit te spreken, bracht hij zijn ouders op een ander idee.
André Hazes kijkt met een heel ander gevoel naar zijn leven dan een paar jaar geleden. In zijn podcast ADHAZES vertelt de zanger aan zijn zus Roxeanne Hazes dat hij zich op dit moment gelukkiger voelt dan ooit.
Vera begrijpt dat haar moeder een grens trekt bij het oppassen op haar neefje en nichtje, maar vindt het moeilijk dat haar eigen kinderen daar ook de gevolgen van ondervinden.
Iedere moeder heeft haar momentjes. Maar sommige blunders zijn té erg – of te hilarisch – om voor jezelf te houden. In de rubriek ‘Opgebiecht’ delen vrouwen hun grootste geheimen en gênantste momenten. Deze week Colinda, die in de buurt bekend staat als een arrogante vrouw. Maar dat is ze helemaal niet.