Vrolijke opvoedtantes Els en Do beantwoorden jullie opvoedvragen met een knipoog. Deze week: altijd de klos zijn.
Lees verder onder de advertentie
Op de crèche van onze twee kinderen wemelt het blijkbaar van de ziektekiemen want de laatste tijd worden mijn man en ik om de haverklap gebeld dat een van hen moet worden opgehaald wegens grieperigheid. Mijn man vindt het doodnormaal dat ik dan altijd de klos ben omdat hij meer verdient dan ik. Maar mijn baas heeft er inmiddels ook genoeg van dat ik me zo vaak naar huis spoed of een vrije dag opneem.
Lees verder onder de advertentie
Plaats uw man in uw schoenen
Ons advies is een variant op en Chinees gezegde: plaats uw man een dag in uw schoenen. Wacht tot uw kinderen allebei ziek zijn en sluip dan het huis uit terwijl hij nog slaapt U laat een briefje achter met de woorden: ‘Lieverd, ik ben werken. Pietertje rochelt nogal, als het echt ernstig wordt probeer het dan eerst met een paracetamol, anders bel je de dokter. Anneke heeft las van diarree, zet haar elk half uur op de wc en geef wat ORS. Heel veel sterkte en succes! PS Ik laat mijn telefoon thuis. Het heeft geen zin om mijn werk te bellen want mijn baas zit in het complot.’
Lees verder onder de advertentie
Het waarschijnlijkst is dat hij woest is
Hou rekening met drie scenario’s bij thuiskomst. In het ergste geval verlaat hij u. Dan stelde uw huwelijk blijkbaar sowieso niet veel voor en bent u beter af zonder hem. Van zijn riante alimentatie – hij heeft immers een prima baan – kunt u een goede oppas betalen. In het beste geval zegt hij: ‘Schatje toch, ik zie nu wat ik je heb aangedaan! Jou in je eentje voor het blok zetten! In het vervolg sta ik open voor overleg!’ Het waarschijnlijkst is dat hij woest is. Laat hem uitrazen en haal dan de chinezen erbij. Als uw huwelijk deugt, komt u er samen wel uit
Lees verder onder de advertentie
.
Els en Do zijn geboren voordat de pil was uitgevonden en kwamen ter wereld zonder dat hun ouders daarom hadden gevraagd. Zelf kregen zij heel bewust kinderen en voelen de plicht hen permanent gelukkig te maken. Ze kennen dus twee opvoedingsstijlen van nabij, en blijven onverminderd op zoek naar de gulden middenweg. Mail Els en Do: elsendo@kekmama.nl.
Elsemieke (31) is samen met T (33), moeder van twee zoontjes (4 en 2) en redacteur bij Kek Mama. Chaotisch, chronisch moe en heeft een brein met 46 tabbladen tegelijkertijd open. Probeert rust in de chaos te vinden, maar met drie mannen in huis is die rust ver te zoeken.
In Capelle aan den IJssel is grote ontsteltenis ontstaan na twee opeenvolgende suïcides van middelbare scholieren, waarbij de nasleep breed is vastgelegd en gedeeld door omstanders, zo meldt De Telegraaf.
Tikkie ontvangen voor een halve wortel uit iemand anders’ maaltijdsalade? In deze rubriek verzamelen we de meest onterechte, ongemakkelijke en gewoon ronduit gênante betaalverzoeken. Deze week Olivia, wiens zoon zonder vragen de creditcard van haar broer has gebruikt voor een online spel.
Patricia van Liemt is stewardess, schrijver en moeder van Maria (15) en Phaedra (13). Ze schrijft rake, eerlijke, grappige en vooral herkenbare columns over haar leven.