Iedere moeder heeft haar momentjes. Maar sommige blunders zijn té erg – of te hilarisch – om voor jezelf te houden. In de rubriek ‘Opgebiecht’ delen vrouwen hun grootste geheimen en gênantste momenten. Deze week Femke, die in de clinch ligt met haar zoon over zijn vervolgopleiding.
Lees verder onder de advertentie
Femke (47), getrouwd, moeder van 3 zoons (16, 14, 11): “Ik weet het, je moet je kind eigenlijk altijd moet steunen in hun keuzes. Maar dit keer kan ik het gewoonweg niet. Onze oudste zoon is net geslaagd van de middelbare school en heeft zijn keuze gemaakt voor een vervolgopleiding. En ik sta totaal niet achter die keuze.
Lees verder onder de advertentie
Soldaat
Hij wil het leger in. Mijn lieve kind wil soldaat worden. Het lijkt wel eergister dat ik hem als baby’tje op m’n borst had. En ineens is hij zestien en wil hij het leger in. Ik vind het zo erg. Hij roept dit al jaren, het is geen bevlieging. Hij weet het al jaren zeker: hij wil soldaat worden.
Ik heb stad en land met onze zoon afgereden naar open dagen van andere opleidingen, ik heb alles geprobeerd om hem op andere gedachten te brengen, maar het heeft niet mogen baten. Hij heeft zich ingeschreven en start na de zomer. Hij heeft zijn grote rugzak en uniform al binnen. Laatst ging hij met zijn vader een rondje lopen, kijken hoe dat ging met zo’n zware rugzak.
Lees verder onder de advertentie
Gehuild
Ik het zo hard gehuild toen ik hem de straat uit zag lopen. Het voelt alsof ik mijn kind kwijt ben. Mijn kind als kanonnenvoer, in deze tijd? In deze tijd van oorlog is het natuurlijk een kwestie van tijd voor hij uitgezonden gaat worden. Ik krijg al een paniekaanval als ik er alleen al aan denk.
Mijn man heeft me een tijdje geleden streng moeten toespreken. Onze zoon was naar hem toegekomen, omdat hij het zo vervelend vond dat ik hem zo zat te pushen een andere opleiding te kiezen. Het doet hem pijn dat ik hem niet steun in zijn keuze. Sindsdien blijf ik stil, want hem dat gevoel geven is natuurlijk ook absoluut niet wat ik wil. Ik wil hem steunen, echt waar, maar ik weet niet hoe.”
Lees verder onder de advertentie
Chantal heeft haar droomman gevonden… Maar hoe kan het dat deze droomman de meest onuitstaanbare kinderen ooit heeft? Je leest het hier.
Eén dertiger, twee landen, drietalige baby en nog veel meer ambities. Anne-Mieke schrijft in haar columns over haar dilemma’s en ontdekkingen, nu ze net moeder is geworden van haar eerste kindje en tegelijkertijd in een nieuw land woont.
Soms loopt een simpele Marktplaats-aankoop nét even anders dan gepland. Wat begon als een droomvondst voor een prikkie, veranderde in een verhaal dat Mila een jaar later nog steeds bezighoudt.
Jorinde is al jaren gelukkig getrouwd met Kevin, maar sinds haar oudste zoon op school zit, ziet ze haar ex weer dagelijks. En dat levert toch wat verwarrende gevoelens op.
Het lijkt allemaal één grote droom: zon, ruimte en een nieuw leven in Spanje. Maar volgens Janneke Jelies zit de werkelijkheid nét even anders in elkaar. In de Radio 10-ochtendshow vertelt ze eerlijk hoe pittig dat eerste jaar in Spanje eigenlijk was.