Van je kleintje die als baby nog in je armen lag, groeit je ‘kleine’ meid nu op tot een puber met grote dromen. Ze wil nu steeds meer ‘volwassen’ dingen doen, zoals make-up dragen. Voor de ene moeder is dat helemaal prima, terwijl de andere liever nog even wacht.
Lees verder onder de advertentie
Wij vroegen ons af of jullie het prima vinden als je 11-jarige kind naar school of feestjes make-up draagt. Dit is wat jullie ervan vinden:
Roxanne begeleidt haar dochter graag: “Naar feestjes doet mijn dochter van 9 jaar al. Eigen identiteit en interesses ontwikkelen. Beetje begeleiden, ‘less is more’ bijbrengen en af en toe een beetje de oempa loempa look bijwerken en verder helemaal prima!”
Nikita vindt het hartstikke leuk: “Helemaal leuk! En dikke prima.”
Carola ziet het probleem niet: “Waarom niet. Liever beetje mascara en lipgloss dan ordinaire shirtjes die nog korter zijn dan m’n bh.”
Voor Lotus ligt het eraan: “Je hebt make up en je hebt make up.. daar zit het hem in denk ik.”
Annamaria vindt het een groot feest: ”Ik ben op een eiland geboren en wij vierden carnaval en alle feestdagen groots. Ik ben gewend om vanaf kinds af make-up te dragen voor gelegenheden. Vanaf groep 8 tot mijn 18e heb ik veel make-up gedragen. Daarna ging ik voor een natuurlijke look. Ik vond het erg fijn dat ik ruimte kreeg voor zelfexpressie. Mijn zoontje draagt geen make-up, maar gaat regelmatig verkleed naar buiten.”
Nancy heeft grenzen: “Naar school niet tot aan de middelbare (m’n dochter is bijna 10), naar feestjes wel.”
Beau Fleur houdt van make-up feestjes: “Ja hoor, naar feestjes hartstikke leuk. Vorm van creativiteit en identiteit ontwikkelen. Al mijn dochters willen al vanaf jonge leeftijd klooien met make-up (ikzelf ook) en ze mogen best wat lipgloss op als we de hort op gaan en wat meer naar een feestje. 11 jaar al helemaal prima (less is more dan).”
Lees verder onder de advertentie
Monique is niet zo moeilijk: “Onze dochter van 11 dit jaar groep 8 en die mocht mascara op. Feestje of uitje oogschaduwtje en wat rouge. Ze is bezig haar eigen “ik” te ontwikkelen.”
Grace heeft een duidelijke regel: “Naar school sowieso niet. Feestje mag.”
Renate vindt het alleen maar leuk: ‘Mijn dochter van 10 krijgt er steeds meer interesse in, helemaal prima voor feestjes enzovoorts. School hoeft wat mij betreft nog niet. En de jongste meid, bijna 6, wil heel soms eens een eyeliner streepje. Prima voor mij ook. Soms doet ze zelf wat blush op, dan is ze vooral roze, maar alleen maar leuk.”
In ons Kek Mama magazine lees je de mooiste verhalen, herkenbare columns en de leukste fashion en lifestyle tips. Abonneer je nu voor slechts € 29,95 per jaar en ontvang de glossy als eerste op je deurmat.
In het begin van een nieuwe relatie is het voor veel mensen een bekend patroon: je wilt ontspannen overkomen, terwijl je ondertussen constant checkt wat de ander doet, zegt of laat. App je te vaak? Vraag je te snel waar het heen gaat? Of houd je je juist in uit angst om te intens te […]
Lorraine (39) is gelukkig getrouwd en moeder van acht kinderen in de leeftijd van 19, 17, 15, 13, een tweeling van 5, 3 en 1 jaar oud. Alsof dat nog niet genoeg is, is ze sinds 2007 gastouder van op dit moment twee kinderen.
Elise (36) denkt dat een gezellige avond met haar eerste date positief is verlopen, maar zodra ze een vervolguitnodiging afslaat, slaat de sfeer volledig om. Wat volgt is een Tikkie dat ze nooit zal vergeten én betalen.
Je kiest de naam voor je kind heel zorgvuldig. De mooiste naam, dat moet hem worden. Heel irritant, als iemand dan continu de naam verkeerd uitspreekt.
Wanneer Myrna (37) na weken appen eindelijk afspreekt met een man die haar hart sneller laat kloppen, lijkt alles op zijn plek te vallen. Maar nog voor het hoofdgerecht op tafel staat, rent haar date het restaurant uit. Toch maakt juist dat onverwachte moment hem alleen maar aantrekkelijker.
Voor veel gezinnen verandert een verhuizing naar het buitenland niet alleen het dagelijks leven, maar ook de toekomst van hun kinderen. Dat geldt ook voor Reinout Oerlemans (55), die samen met zijn gezin al jaren in de Verenigde Staten woont.