Je koffie rustig kunnen drinken terwijl-ie nog warm is? Niet als je moeder bent. Blogger Katy Jackman schrijft er op Babble een mooie post over.
Lees verder onder de advertentie
Want nooit dacht ze dat ze zóveel waarde zou hechten aan haar koude bak.
Mentaal voorbereiden
‘Als ik ’s ochtends opsta en iedereen in huis nog slaapt, ga ik naar beneden, maak ik een kop koffie klaar en plof ik op de bank om mezelf mentaal voor te bereiden op een drukke dag als moeder van drie kleine kinderen’, zegt Katy. ‘Al bij de eerste slok weet ik dat zodra mijn eerste kind wakker wordt, het kopje op tafel eindigt en steeds kouder wordt.’
Als de ochtendstorm is gaan liggen, zet de moeder het kopje moeiteloos in de magnetron. ‘Steeds als ik sta te wachten tot-ie piept, bedenk ik me hoe lekker ik het zou vinden om een vers, warm kopje koffie in de ochtend te kunnen drinken.’ Maar op de dag dat ze haar kinderen voor het eerst op school afzet, krijgt ze ineens een ander gevoel.
Lees verder onder de advertentie
‘Van de eerste tot de laatste slok’
‘Terwijl ik op de bank zit met mijn kop koffie, besef ik me hoe stil het in huis is en hoe graag ik zou willen dat de koffie weer koud wordt. Ik realiseer me hoe graag ik ze zou helpen om hun tanden te poetsen in de ochtend, hun haar zou willen doen en hun ontbijt zou willen maken. Ik mis het geluid van ruziënde kinderen in de ochtend en het rondslingerende speelgoed in huis. Vandaag is mijn koffie heet, van de eerste tot de laatste slok.’
Het dochtertje van Famke had zo’n zin in het kinderfeestje op het strand van een van haar beste vriendinnetjes, maar het liep uit op veel pijn en verdriet. Het meisje bleek namelijk niet ingesmeerd te zijn en kwam vuurrood thuis. Ze was mega verbrand.
In de nieuwste aflevering van Het Waren Twee Fantastische Dagen op SBS6 doet Jaimie Vaes een boekje open. Ze vertelt openhartig over haar gewelddadige relatie met rapper Lil Kleine, aka Jorik.
Ruzie met je moeder: sommigen moeten er niet aan denken, voor anderen is het al jaren hun realiteit. Natasja en haar moeder kregen ruzie en sindsdien heeft haar moeder haar dochter niet eens kunnen zien opgroeien.
In Spanje hebben kinderen maar liefst drie maanden zomervakantie. In Nederland is dat maar (“maar?”) zes weken. Is het tijd om in Nederland de zomervakantie ook te verlengen? We vroegen het jullie.