Ook voor blogger Christine Organ waren de weken dat ze door de coronamaatregelen thuis zat, pittig. Toch vond ze iets wat ze met haar kinderen kon doen en wat hun band versterkte.
Lees verder onder de advertentie
‘Mijn jongste zoon vroeg op een dag om te gaan wandelen’, zegt Christine. ‘Een paar dagen later weer – en voor we het wisten gingen we bijna iedere dag een blokje om.’
Ook haar oudste zoon voegde zich bij hen. Christine noemt de wandelingen die al snel routine werden, bijzonder: ‘Natuurlijk werd er soms gekibbeld en zeurde er altijd wel één dat hij het warm had of dorst kreeg, maar over het algemeen was het geweldig.’
‘Ten eerste omdat ik er maar heel weinig dingen zijn die mijn zoons en ik graag samen doen’, legt ze uit. ‘Ik lees liever, zij houden van videogames. Ik hou van zwijmelfilms, zij van actie. Dus het is fantastisch dat we iets hebben gevonden dat we allemaal leuk vinden om te doen. We hebben onszelf zelfs een doel gesteld: een marathon lopen, op wandeltempo, in twee weken.’
Lees verder onder de advertentie
Goede gesprekken
De tweede reden is volgens haar echter nog belangrijker. ‘We praten – over van alles en nog wat. Van gek tot serieus. Die gesprekken zijn goud waard.’ En last but not least zorgt het wandelen ook nog voor een fijne bonus, zegt ze. ‘Er gaat een half uur tot een uur voorbij zonder dat de kinderen voor een scherm zitten.’
Rianne Arendsen (35) is onderwijskundige, docent kinderyoga, schrijver en o ja: moeder. Vooral moeder. In haar columns deelt ze haar observaties en bespiegelingen rondom het ouderschap – aanmodderen met de beste intenties. Volg Rianne ook op Substack.
Laurie (39) is orthopedagoog, opvoeddeskundige en moeder van zoons Dex (8) en Otis (4). Ze heeft twee jaar met haar gezin in Zuid-Afrika gewoond en is dit jaar teruggekeerd naar Nederland. In haar column schrijft Laurie over de hoogtepunten en worstelingen van het ouderschap.
Kinderen, luchthavens en op tijd komen: het is nogal een uitdaging. Als je kinderen dan ook nog verstoppertje gaan spelen en er eentje spoorloos verdwenen blijkt, slaat de paniek al snel toe.
Alsof het gemis van Jade Kops nog niet groot genoeg was, krijgt haar familie opnieuw een zware klap te verwerken. Via Instagram maakt haar zus Amber bekend dat ook hun opa is overleden. Nog geen paar maanden nadat ze afscheid moesten nemen van Jade, volgt opnieuw een ingrijpend verlies.
Er is gezinsuitbreiding op komst bij Rens Kroes (38). De schrijfster en ondernemer maakt maandag bekend dat zij en haar man Sid hun tweede kind verwachten.