Mariëtte Middelbeek is chef redactie van Kek Mama en auteur. Samen met haar man Erik heeft ze twee kinderen: zoon Casper (4) en dochter Nora (3).
Lees verder onder de advertentie
Omdat ik een heel verantwoorde moeder ben, heb ik een project gemaakt van het kweken van buitenkinderen. Scharrelkinderen, als je het zo wil noemen, wat helemaal klinkt alsof er een opvoedkundig idee achter zit. Dat betekent dat ze – volgens de definitie van het scharrelkind – met hun blik op de aarde en vingers in het zand een beetje rondlummelen in de tuin of het bos, vol verrukking de natuur ontdekkend. Een regenworm of zo, of een babyvliegje. Hoewel het laatste babyvliegje dat in de ontdekkende vingers van mijn zoon terechtkwam het met de dood heeft moeten bekopen. En toen Nora laatst een lieveheersbeestje op haar shirt ontdekte, sneuvelden er diverse trommelvliezen. Maar goed, verder scharrelen ze wat af hoor, die kinderen van mij.
Lees verder onder de advertentie
Familievlog
Zo scharrelde Nora lekker rond op haar skelter. Ik meende dat ze gezellig in zichzelf zat te kletsen over wat ze allemaal tegenkwam aan wonderen der natuur. Daar kwam ze aangescheurd, op twee wielen door de bocht: “Ik zit op de skjelter in de familievloggggg!” Erik en ik keken elkaar aan. De familievlog? Fa-mi-lie-vlog?
Lees verder onder de advertentie
Dit ligt natuurlijk geheel en al aan ons. Als we geen verantwoorde scharrelkinderen aan het kweken zijn, zijn we namelijk de moeilijkste niet op het gebied van de iPad. En met ‘de moeilijkste niet’ bedoel ik dat de enige regel is dat de kinderen er niet mee mogen gooien, want dan gaat-ie stuk. Verder ben ik oeverloos gelukkig met YouTube Kids. Dat blokkeert de eindeloze stroom aan stompzinnige Amerikaanse verkleedfilmpjes die tussen Peppa Big en Rescue Bots door iets te vaak de onschuldige oogjes van mijn kinderen bereikten. Maar Nora kan gelukkig nog steeds los op haar op een van haar favoriete kanalen: dat van De Bellinga’s. Voor wie De Bellinga’s niet kent: dit is een Zwolse vlogfamilie met drie kinderen en een duizelingwekkend aantal volgers. De filmpjes nemen de kijker meer in dagelijkse beslommeringen als een kinderverjaardag, een bezoek aan de Action en het bakken van koekjes. Hartstikke gezellig.
Leuk is in dit geval echter een understatement. Ze vindt het allemaal zo fascinerend dat ze kennelijk haar eigen vlogkanaal ambieert, als ze zou weten wat dat precies is. En ze is niet de enige. Casper stond laatst ook al in de keuken tegen het raam te kletsen. “Hoi, ik ga je laten zien hoe je een banaan pelt.”
Lees verder onder de advertentie
“Is dit erg?” vroeg ik aan Erik. We wisten het antwoord eigenlijk niet. Casper wil ook brandweerman worden, Nora prinses. Hij machinist, zij conducteur, dat leek ze wel gezellig, samen op de trein. Of Casper boswachter, Nora boom. Die laatste is mijn favoriet. Kunnen ze lekker samen een scharrelvlog beginnen.
Iedere ouder doet het wel eens: toegeven. Nog een snoepje, dat ene speelgoedje toch kopen, geen zin in gedoe dus laat maar. Heel normaal. Maar wat als dat geen uitzondering is, maar de standaard?
Carice van Houten speelt voor het eerst in zeven jaar weer in een speelfilm: A Family. In de film staat de impact van een scheiding op kinderen centraal, een thema dat haar persoonlijk raakt.
Iedere week delen we op Kek Mama een dilemma van onze lezers. Deze week deelt Hanne (31) haar vraagstuk. Kan ze haar twee kinderen in de bakfiets laten zitten als ze de supermarkt in glipt voor een snelle boodschap?
In de nieuwste beelden van zijn docuserie laat Jorik Scholten, beter bekend als Lil Kleine, een kwetsbare kant zien. En die draait niet om muziek, maar om vaderschap.
Er zijn van die momenten waarop je als moeder serieus aan jezelf begint te twijfelen. Ilse weet dat als geen ander: haar dochter kwam iedere dag in een andere outfit thuis.