Na vlees- en vliegschaamte is er nu baarschaamte. Want: kinderen zijn vervuilende wezens, nietwaar? We deelden er een stelling over op social media en dat leverde veel reacties op.
Lees verder onder de advertentie
Er wordt veel gereageerd op de stelling over baarschaamte, maar dat komt onder andere doordat er verwarring is over wat het nou precies betekent. Een iemand reageert met: ‘Zal ik je eerlijk zeggen dat ik bij het woord baarschaamte dacht aan jezelf schamen voor je lichaam en al youre bodyfluids tijdens bevalling. Dat iedereen zo je hele hebben en houwen kan inkijken. Wauw, dan vind ik deze baarschaamte het raarste woord en betekenis dat er bestaat.’
Lees verder onder de advertentie
Kleinere gezinnen
Enkele andere reacties zijn: ‘Nou dat weer… Ik moet er niet aan denken om een heel elftal op deze aardkloot te zetten maar laat iedereen vooral lekker doen waar ze blij van worden… ‘ en ‘Ik heb er 7 en ben er hartstikke trots op!’. Weer een ander schrijft: ‘Baarschaamte? Terwijl nu de gezinnen een stuk kleiner zijn dan vroeger waar veel mensen meer dan 5 of 6 kinderen nam. Mensen moeten is normaal doen’.
Van echte baarschaamte lijkt onder de reacties geen sprake. Mensen vinden vooral dat het gedrag van mensen zelf moet veranderen. Ongeacht of je kinderen hebt of niet. Zo schrijft iemand: ‘Baarschaamte? Denk dat het inderdaad niet meer van deze tijd is om onbeperkt kinderen op de wereld te zetten, maar denk dat het belangrijker is om tijdens de alledaagse beslissingen bewustere keuzes te maken. Dus minder consumeren, bewuster eten, bewuster omgaan met wat de aarde ons geeft. Maar er zullen vast ook mensen zijn die 1 of 2 kinderen om die reden al te veel vinden.’
Lees verder onder de advertentie
Weer een ander reageert met: ‘Dat geschaam overal voor, word je niet goed van. Had dan eerder nagedacht of doe het niet. Niet eerst een biefstuk eten en dan janken dat de koe dood is.. Of naar de andere kant van de wereld vliegen en gaan zeiken over uitstoot.’
Van de sinds zaterdag vermiste kinderen Jeffrey (10) en Emma (8) ontbreekt nog altijd elk spoor. De politie zet het onderzoek voort en benadrukt dat de zaak topprioriteit heeft. Ook meldt de woordvoerder dat er intensief contact is met de Duitse autoriteiten.
Je geeft je baby met liefde de borst en kolft trouw op vaste tijden. Want: moedermelk is vloeibaar goud. Dus als iemand daar zonder overleg iets anders mee doet, raakt dat je recht in je moederhart.
Stel je voor: een anticonceptiepil die wél z’n werk doet, maar zónder al die vervelende bijwerkingen waar veel vrouwen normaal gesproken een hele dag chagrijnig van worden. Geen moodswings, geen opgeblazen buik, geen hoofdpijn.
Tikkie ontvangen voor een halve wortel uit iemand anders’ maaltijdsalade? Serieus?! In deze rubriek verzamelen we de meest onterechte, ongemakkelijke en gewoon ronduit gênante betaalverzoeken. Wat ze gemeen hebben? Je zag ze in ieder geval niet aankomen.
Tanja Jess stond deze week stil bij een bijzonder moment: haar dochter Alice is 22 jaar geworden. Op Instagram deelde de actrice een emotionele post over haar oudste kind, die transgender is.
De politie zoekt vandaag opnieuw naar de twee ontvoerde kinderen, Jeffrey (10) en Emma (8) uit Beerta, die al vier dagen spoorloos zijn nadat hun vader Klaas Bijl ze meenam. De zorgen over hun welzijn nemen met de dag toe nu er steeds meer details boven water komen.